Rezultate 2017 – Cei mai buni sportivi 2017

Clubul Sportiv “Farul” Constanţa

 

Anul 2017 a fost un an foarte bun în ceea ce privește rezultatele obținute de sportivii și antrenorii clubului, atât la Campionatele Naționale, cât și la competițiile internaționale oficiale, astfel :

  • La Campionatele Naționale – 313 medalii, la toate categoriile de vârstă :
    • Locul I                              =  93
    • Locul II                             =   92
    • Locul III                           = 128
  • La competițiile internaționale oficiale – 61 medalii, la toate categoriile de vârstă :
    • Campionate Mondiale       =   9
    • Campionate Europene       = 27
    • Jocurile Mondiale              =   2
    • Jocurile Francofoniei         =   4
    • Campionate Balcanice      = 19

Astfel, în urma rezultatelor enumerate mai sus, au fost stabiliți cei mai buni sportivi ai clubului pe anul 2017, după cum urmează :

S E N I O R I

  • Cătălina Ponor – Gimnastică Artistică

                             Antrenorii Lotului Naţional

  • Andreea Bogati – Gimnastică Aerobică

                            Antrenor : Maria Fumea

  • Dacian – Nicolae Barna – Gimnastică Aerobică

                          Antrenor : Maria Fumea

  • Dorin – Marian Broţei – Gimnastică Aerobică

                          Antrenor : Maria Fumea    

         Andreea Cotoban – Karate      

         Livia Cotoban – Karate                       

                           Antrenor : Valerian Muşat                            

  • Ştefan – Lucian Săvulescu – Gimnastică Aerobică

                          Antrenori : Maria Fumea / Cristiana Spînu

  • Lavinia – Ioana Panaete – Gimnastică Aerobică 

                         Antrenori : Maria Fumea / Cristiana Spînu

  • Romeu Andrei – Navomodelism                                   

          Corneliu Costiniuc – Navomodelism

                         Antrenor : Vasile Petrică

  • Bianca – Maria Gorgovan – Gimnastică Aerobică     

                          Antrenori : Maria Fumea / Cristiana Spînu

  •  Andreea – Mihaela Constandache – Karate                            

                         Antrenor : Valerian Muşat

  • Constantina–Mădălina Cioveie–Gimnastică Aerobică        

          Cristina – Simona Nedelcu – Gimnastică Aerobică   

          Maria – Bianca Becze – Gimnastică Aerobică   

                         Antrenor : Maria Fumea       

          Cristina – Ioana Bujin – Atletism             

                        Antrenor : Daniel Cojocaru               

  • Romeo – Andrei Găvan – Karate    

          Paul Octavian – Muraru – Karate      

                        Antrenor : Valerian Muşat                

 

JUNIORI și TINERET

  • Elena – Adriana Zaharia – Tenis De Masă

                    Antrenori : Viorel Filimon şi Elena Sebe

  • Bianca Daniela – Dumitrescu – Haltere

                    Antrenor : Angheluş Beşleagă

  • Maria–Lorena Jinga-Gimnastică Aerobică

                     Antrenor : Cristina Dulgheroiu     

          Sebastian – Andrei Alexandru – Karate  

                     Antrenor : Muşat Valerian   

  • Alina – Georgiana Zaharia – Tenis De Masă       

                    Antrenori : Viorel Filimon şi Elena Sebe

  • Daniela Varona – Kaiac – Canoe  

                    Antrenor : Gabriel Aftenie

  • Alexandra – Raluca Drăghici – Scrimă

                    Antrenor : Mihaela Ion

  • Răzvan – Cristian Grecu   – Atletism

                    Antrenor : Daniel Cojocaru

         Mariana – Georgiana Dumitrache   – Haltere

                     Antrenor : Angheluş Beşleagă

          Florin – Cătălin Bejenariu – Carp – Haltere

                     Antrenor : Tătaru Aurel

  •  Răzvan Arnăut   – Lupte 

                     Antrenor : Gheorghe Grigore

  • Luciana – Camelia Mitrofan   – Tenis De Masă    

          Alexandra – Denisa Urîtu   – Tenis De Masă     

                       Antrenori : Viorel Filimon şi Elena Sebe      

  • Aurelian – Mihai Dumitrescu   – Sambo     

                       Antrenor : Viorel Gâscă    

  •     Emir–Geaner Culpedin–Tenis De Masă                                       

                  Antrenori : Viorel Filimon şi Elena Sebe  

       Sperăm ca și în anul 2018, sportivii și antrenorii să obțină aceleași rezultate valoroase.

Leave a Reply