Pagina curenta
Despre Noi > Gimnastica Artistica

REZULTATE OBŢINUTE
DE SPORTIVII SECŢIEI DE GIMNASTICĂ ARTISTICĂ PE ANUL 2017

 

I.                  CAMPIONATE   NAŢIONALE : 22

LOCUL I

1 Stănciulescu Ioana – Andreea

Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria

Ceplinschi Maria – Sorina

Popa Luiza – Diana

echipe juniori II / nivel 4
2 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria individual compus juniori II / nivel 4
3 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia sărituri juniori II / nivel 3

LOCUL II

1 Ponor Cătălina bârnă seniori
2 Ponor Cătălina sol seniori
3 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria sărituri juniori II / nivel 4
4 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria bârnă juniori II / nivel 4
5 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria sol juniori II / nivel 4
6 Ceplinschi Maria – Sorina sol juniori II / nivel 4
7 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia individual compus juniori II / nivel 3
8 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia sol juniori II / nivel 3
9 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia sol juniori III /nivel 2
10 Vişovan Bianca – Gabriela paralele juniori III/nivel 1

LOCUL III

1 Ponor Cătălina

Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria

Glăvan Carmen – Florentina

Holbură Maria – Larisa

echipe seniori
2 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria sărituri seniori
3 Holbură Maria – Larisa paralele seniori
4 Stănciulescu Ioana – Andreea bârnă seniori
5 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria paralele juniori II / nivel 4
6 Popa Luiza – Diana bârnă juniori II / nivel 4
7 Ceplinschi Maria – Sorina sărituri juniori II / nivel 4
8 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia paralele juniori III /nivel 2
9 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia bârnă juniori III /nivel 2
 

II.               SPORTIVI LEGITIMAŢI: 42

 

III.           SPORTIVI CLASIFICAŢI: 17

MAESTRU EMERIT AL SPORTULUI : 1

  1 PONOR CĂTĂLINA

CATEGORIA a I-a: 4

  1 HOLBURĂ MARIA – LARISA
  2 GLĂVAN CARMEN – FLORENTINA
  3 SFIRINGU – GHEORGHE SILVIANA – MARIA
  4 STĂNCIULESCU IOANA – ANDREEA

CATEGORIA a II-a: 5

  1 POPA LUIZA – DIANA
  2 CEPLINSCHI MARIA – SORINA
  3 MANECA – VOINEA SABRINA – ALEXIA
  4 CHEŢU MARIA – GABRIELA
  5 STANCIU ARIADNA – CRISTIANA

CATEGORIA a III-a: 7

  1 VIŞOVAN BIANCA – GABRIELA
  2 CÎJU ANDREEA
  3 BOJOF AYLIN – LUANA
  4 GEANICĂ DENISA – GEANINA
  5 MANOLE ANASTASIA – MARIA
  6 MELIE LARISA – ANDREEA
  7 VÂNOAGĂ ALEXIA – GABRIELA

IV.           SPORTIVI LA LOTURI : 7

  1 PONOR CĂTĂLINA lotul de seniori
  2 HOLBURĂ MARIA – LARISA lotul de seniori
  3 GLĂVAN CARMEN – FLORENTINA lotul de seniori
  4 SFIRINGU – GHEORGHE SILVIANA – MARIA lotul de juniori
  5 STANCIU ARIADNA – CRISTIANA lotul de juniori
  6 STĂNCIULESCU IOANA – ANDREEA lotul de juniori
  7 POPA LUIZA – DIANA lotul de juniori
 

MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE: 1

1 PONOR CĂTĂLINA bârnă  – locul I – locul III C.E. seniori
Top