Pagina curenta
Despre Noi > Gimnastica Artistica

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT

IN ANUL 2019

GIMNASTICĂ Forminte Nicolae V 1/1 Holbura Maria Larisa Seniori
ARTISTICĂ Uzum Florin 1/1 Sfiringu-Gheorghe Silviana Maria Juniori 1
      Stanciulescu Ioana Andreea Juniori 1
  Voinea Camelia 1/1 Popa Luiza Diana Juniori 1
  Cretu Ciprian Nicolae voluntar Maneca-Voinea Sabrina Alexia Juniori 2
      Baltariu Ştefania Alina Juniori 3
      Gore Georgiana Elena Juniori 3
      Burlescu Anastasia Maria Juniori 3
      Opriţă Amalia Alexandra Copii
  Traicu Carmen 1/1 Glăvan Carmen Florentina Seniori
      Ceplinschi Maria Sorina Juniori 1
      Cheţu Maria Gabriela Juniori 1
      Vânoagă Alexia Gabriela Juniori 2
      Vişovan Bianca Gabriela Juniori 2
      Orazalai Melisa Juniori 3
      Budai Beatrice Anamaria Juniori 3
      Leca Diana Juniori 3
      Mîndru Iuliana Juniori 3
      Papana Nelli Evelina Juniori 3
      Nicolae Daria Florentina Juniori 3
      Diradurian Natalia Copii
      Seidamet Arzu Copii
      Iordan Andreea Delia Copii
  Fleşaru Olimpia 1/1 Banu Georgiana Alexia Copii
      Dan Amira Copii
      Oprea Erika Maria Copii
  Gologan Alex. Cristina voluntar 25 sportive incepatoare

REZULTATE OBŢINUTE
DE SPORTIVII SECŢIEI DE GIMNASTICĂ ARTISTICĂ PE ANUL 2017

 

I.                  CAMPIONATE   NAŢIONALE : 22

LOCUL I

1 Stănciulescu Ioana – Andreea

Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria

Ceplinschi Maria – Sorina

Popa Luiza – Diana

echipe juniori II / nivel 4
2 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria individual compus juniori II / nivel 4
3 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia sărituri juniori II / nivel 3

LOCUL II

1 Ponor Cătălina bârnă seniori
2 Ponor Cătălina sol seniori
3 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria sărituri juniori II / nivel 4
4 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria bârnă juniori II / nivel 4
5 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria sol juniori II / nivel 4
6 Ceplinschi Maria – Sorina sol juniori II / nivel 4
7 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia individual compus juniori II / nivel 3
8 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia sol juniori II / nivel 3
9 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia sol juniori III /nivel 2
10 Vişovan Bianca – Gabriela paralele juniori III/nivel 1

LOCUL III

1 Ponor Cătălina

Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria

Glăvan Carmen – Florentina

Holbură Maria – Larisa

echipe seniori
2 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria sărituri seniori
3 Holbură Maria – Larisa paralele seniori
4 Stănciulescu Ioana – Andreea bârnă seniori
5 Sfiringu – Gheorghe Silviana – Maria paralele juniori II / nivel 4
6 Popa Luiza – Diana bârnă juniori II / nivel 4
7 Ceplinschi Maria – Sorina sărituri juniori II / nivel 4
8 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia paralele juniori III /nivel 2
9 Maneca – Voinea Sabrina – Alexia bârnă juniori III /nivel 2
 

II.               SPORTIVI LEGITIMAŢI: 42

 

III.           SPORTIVI CLASIFICAŢI: 17

MAESTRU EMERIT AL SPORTULUI : 1

  1 PONOR CĂTĂLINA

CATEGORIA a I-a: 4

  1 HOLBURĂ MARIA – LARISA
  2 GLĂVAN CARMEN – FLORENTINA
  3 SFIRINGU – GHEORGHE SILVIANA – MARIA
  4 STĂNCIULESCU IOANA – ANDREEA

CATEGORIA a II-a: 5

  1 POPA LUIZA – DIANA
  2 CEPLINSCHI MARIA – SORINA
  3 MANECA – VOINEA SABRINA – ALEXIA
  4 CHEŢU MARIA – GABRIELA
  5 STANCIU ARIADNA – CRISTIANA

CATEGORIA a III-a: 7

  1 VIŞOVAN BIANCA – GABRIELA
  2 CÎJU ANDREEA
  3 BOJOF AYLIN – LUANA
  4 GEANICĂ DENISA – GEANINA
  5 MANOLE ANASTASIA – MARIA
  6 MELIE LARISA – ANDREEA
  7 VÂNOAGĂ ALEXIA – GABRIELA

IV.           SPORTIVI LA LOTURI : 7

  1 PONOR CĂTĂLINA lotul de seniori
  2 HOLBURĂ MARIA – LARISA lotul de seniori
  3 GLĂVAN CARMEN – FLORENTINA lotul de seniori
  4 SFIRINGU – GHEORGHE SILVIANA – MARIA lotul de juniori
  5 STANCIU ARIADNA – CRISTIANA lotul de juniori
  6 STĂNCIULESCU IOANA – ANDREEA lotul de juniori
  7 POPA LUIZA – DIANA lotul de juniori

MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE: 1

1 PONOR CĂTĂLINA bârnă  – locul I – locul III C.E. seniori
Top