Pagina curenta
Despre Noi > Kaiac – Canoe

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT

IN ANUL 2019

KAIAC-CANOE Aftenie Gabriel 1/1 Ciornei Ionel Seniori
  Chirilă Alina 1/1 Burduv Constantin Daniel Tineret
      Chiorean Angela Ioana Tineret
      Coşpănaru Ionuţ Tineret
      Evlante Alexandru Tineret
      Mercur Angelo Cătălin Tineret
      Simineanu Ion Viorel Tineret
      Nistor Iulian Juniori 1
      Vasile Lucian Juniori 1
      Antoneag Ana Maria Juniori 2
      Averian Ivan Juniori 2
      Badalachi Răzvan Gabriel Juniori 2
      Belibou Nicoleta Georgiana Juniori 2
      Ivan Iulian Juniori 2
      Matei Gabriel Juniori 2
      Matei Răzvan Juniori 2
      Mogildea Iulian Juniori 2
      Popescu Vasile Valentin Juniori 2
      Stan Manuela Juniori 2
      Alexandrov Andreea Bianca Cadeti
      Chirila Denis Cadeti
      Ivan Ana Maria Cadeti
      Man Nicoleta Cristiana Cadeti

REZULTATE OBŢINUTE

DE SPORTIVII SECŢIEI DE KAIAC-CANOE PE ANUL 2017

I.  CAMPIONATE NAŢIONALE : 15

LOCUL I

1 Varona Daniela K1 x 500 m seniori
2 Varona Daniela K1 x 1000 m seniori
3 Varona Daniela K1 x 500 m tineret
4 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 7000 m / maraton cadeţi
5 Badalachi Răzvan – Gabriel

Popescu Vasile – Valentin

K2 x 7000 m / maraton cadeţi

LOCUL II

1 Varona Daniela K1 x 200 m seniori
2 Varona Daniela K1 x 200 m tineret
3 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 2000 m / fond cadeţi
4 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 2000 m cadeţi

LOCUL III

1 Evlante Alexandru

Mercur Angelo – Cătălin

C2 x 4000 m  / fond juniori I
2 Evlante Alexandru

Mercur Angelo – Cătălin

C2 x 500 m juniori I
3 Evlante Alexandru

Mercur Angelo – Cătălin

C2 x 14000 m / maraton juniori I
4 Badalachi Răzvan – Gabriel

Popescu Vasile – Valentin

K2 x 200 m / fond cadeţi
5 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 500 m / cadeţi
6 Badalachi Răzvan – Gabriel

Popescu Vasile – Valentin

K2 x 2000 m cadeţi

II.  SPORTIVI  LEGITIMAŢI: 23

III.  SPORTIVI  CLASIFICAŢI: 14

CATEGORIA A I-A: 7

  1 VARONA DANIELA
  2 CIORNEI IONEL
  3 BELIBOU NICOLETA – GEORGIANA
  4 BADALACHI RĂZVAN – GABRIEL
  5 POPESCU VASILE – VALENTIN
  6 EVLANTE ALEXANDRU
  7 MERCUR ANGELO – CĂTĂLIN

CATEGORIA A II-A: 3

  1 BURDUV CONSTANTIN – DANIEL
  2 LOVIN OCTAVIAN
  3 COŞPĂNARU IONUŢ

CATEGORIA A III-A: 4

  1 NISTOR IULIAN
  2 VASILE LUCIAN
  3 ALEXANDROV ANDREEA – BIANCA
  4 MAN NICOLETA – CRISTIANA

IV.  SPORTIVI LA LOTURI:   6

  1 VARONA DANIELA lotul de seniori
  2 CIORNEI IONEL lotul de tineret
  3 NISTOR IULIAN lotul de juniori I
  4 MERCUR ANGELO – CĂTĂLIN lotul de juniori I
  5 BADALACHI RĂZVAN – GABRIEL lotul de juniori I
  6 BELIBOU NICOLETA – GEORGIANA lotul de juniori I

V.  MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : –

1 Varona Daniela K4 x 500 m                – locul V C.M. tineret
2 Varona Daniela K2 x 500 m                – locul V C.M. tineret
3 Varona Daniela K4 x 500 m                – locul V C.M. tineret
4 Varona Daniela K2 x 500 m                – locul V C.M. tineret
5 Varona Daniela K2 x 1000 m – locul V C.M. tineret
Top