Pagina curenta
Despre Noi > Lupte

REZULTATE OBŢINUTE

DE SPORTIVII SECŢIEI DE LUPTE PE ANUL 2017

I.                  CAMPIONATE     NAŢIONALE : 22

LOCUL I

1 Tiţa Florin categ. 55 kg juniori I
2 Tiţa Florin categ. 60 kg   / plajă juniori I
3 Boantă Nicolae categ. 80 kg / plajă juniori I
4 Pârvu Onur categ. 29 kg juniori IV
5 Ilie Sebastian – Mihai categ. 85 kg juniori IV

LOCUL II

1 Ghiorghe Florin categ. 71 kg seniori
2 Arnăut Răzvan categ. 59 kg tineret
3 Boantă Nicolae categ. 71 kg tineret
4 Pârvu Minur categ. 50 kg cadeţi
5 Chelărescu Iulian – Gabriel categ. 76 kg cadeţi
6 Pârvu Onur categ. 30 kg   / plajă juniori IV
7 Aştefănoaiei Andrei – Alexandru categ. 66 kg juniori IV
8 Roşca Alfonso – Andrei categ. 72 kg juniori IV

LOCUL III

1 Boantă Nicolae categ. 71 kg seniori
2 Arnăut Răzvan categ. 59 kg seniori
3 Pintilie Cristina categ. 53 kg seniori
4 Tiţa Florin categ. 59 kg tineret
5 Ghiorghe Florin categ. 71 kg tineret
6 Pintilie Cristina categ. 48 kg tineret
7 Pârvu Minur categ. 50 kg juniori
8 Arnăut Răzvan categ. 60 kg juniori
9 Pârvu Minur categ. 60 kg cadeţi

II.                SPORTIVI   LEGITIMATI: 47

III.             SPORTIVI   CLASIFICATI: 18

CATEGORIA A I-A: 6

  1 ARNĂUT RĂZVAN
  2 TIŢA FLORIN
  3 BOANTĂ NICOLAE
  4 GHIORGHE FLORIN
  5 PÂRVU MINUR
  6 PINTILIE CRISTINA

CATEGORIA A II-A: 6

  1 CHELĂRESCU IULIAN – GABRIEL
  2 BOANTĂ GEORGE
  3 FERĂSCU ALEXANDRU
  4 DATCU MARIAN
  5 ALEXE ALEXANDRU – ANDREI
  6 DODIŞ FLAVIUS – ŞTEFAN

CATEGORIA A III-A: 6

  1 PÂRVU ONUR
  2 ILIE SEBASTIAN – MIHAI
  3 AŞTEFĂNOAIEI ANDREI – ALEXANDRU
  4 ROŞCA ALFONSO – ANDREI
  5 GIURGEA ROBERT – ANTONIO
  6 MANOLACHE NICUŞOR – VASILICĂ

IV.            SPORTIVI LA     LOTURI:   6

  1 TIŢA FLORIN lotul de juniori
  2 ARNĂUT RĂZVAN lotul de juniori
  3 GHIORGHE FLORIN lotul de juniori
  4 PINTILIE CRISTINA lotul de juniori
  5 BOANTĂ NICOLAE lotul de juniori
  6 CHELĂRESCU IULIAN – GABRIEL lotul de cadeţi

V.               MEDALII LA COMPETITIILE INTERNATIONALE OFICIALE : 2

1 Tiţa Florin categ. 55 kg – locul I C.B. juniori
2 Tiţa Florin

Arnăut Răzvan

echipe – locul II C.B. juniori
 
1 Arnăut Răzvan categ. 55 kg   – locul V C.E. juniori
Top