REZULTATE PERIOADA 29.01 – 18.03.2018

    

SAPTAMANA 29.01-04.02.2018

ATLETISM                                            

Campionatele Naţionale de sală seniori si tineret, Bucureşti, perioada 03-04.02.2018

  1. Bujin Cristina Ioana              – triplusalt      – locul II         seniori
  2. Boboc Cristi Nicuşor            – triplusalt      – locul II
  3. Grecu Răzvan                     – triplusalt      – locul III
  4. Costache Radu Ovidiu        – 60 m.g.         – locul III
  5. Grecu Răzvan                     – triplusalt      – locul I          tineret
  6. Costache Radu Ovidiu        – 60 m.g          – locul I
  7. Vişan Florin Alexandru        – triplusalt      – locul II
  8. Manoliu Ioana                     – lungime       – locul II
  9.                                             -triplusalt       – locul III

 TENIS DE MASA

Campionatul Naţional pe echipe juniori II, Buzău,  perioada 02 – 04.02.2018

  1. Zaharia Elena / Caragea  Claudia / Mitrofan Camelia       – echipe          – locul I

    

SAPTAMANA 05-11.02.2018

ATLETISM

            Campionatul Balcanic – sala – jun.I – Sofia/Bulgaria – 10.02.2018

  1. Grecu Razvan            -triplusalt       – locul I
  2. Manoliu Ioana            – lungime       – locul IV

 

TENIS DE MASA

            Campionatul Naţional pe echipe juniori I-finală, Câmpulug Muscel,  perioada 08 – 10.02.2018

  1. Zaharia Elena – echipe          – locul I

Mitrofan Camelia

Caragea Claudia

Urîtu Denisa

 

SAPTAMANA 12-18.02.2018

ATLETISM

            Campionatul Balcanic – sala – seniori – Istanbul/Turcia – 17.02.2018

  1. Bujin Cristina                              – triplusalt      – locul IV
  2. Boboc Cristi Nicusor                  – triplusalt      – locul  V

 

SAPTAMANA 19-25.02.2018

ATLETISM

Campionatele Naţionale de sală juniori I – finală, Bucureşti, 24-25.02.2018                                                                                               1. Manoliu Ioana – pentatlon – locul III- sen.,locul I tin.,locul I – jun. I

  1. Bugheanu Andrei Alexandru – heptatlon – locul II  – tineret

3.Vişan Florin Alexandru  – heptatlon  – locul II   – juniori I

4.Timofei Maria Izabela  – pentatlon – locul II – juniori II

  1. Colibaseanu Ioana – pentathlon  locul III        – juniori III

TENIS DE MASA                                               

        Campionatele Nationale – echipe – Superliga (F) – seniori – retur – Dumbravita – 22-24.02.2018

  1. Echipa – locul II

            Campionatele Nationale – echipe – Diviziz A (F) – seniori – retur – Campulung – 23-25.02.2018

  1. Echipa – locul IV

            Campionatele Nationale – echipe – Divizia A (M) – seniori – retur –Bistrita – 23-25.02.2018

  1. Echipa – locul XI

Săptămâna 26.02-04.03.2018

LUPTE

            Turneul calificare Campiona National – juniori – Campulung – 02-04.03.2018

  1. Tita Florin                 – categ .55 kg.           – locul I
  2. Chelarescu Iulian     – categ. 72 kg.           – locul II
  3. Ferascu Alexandru   – catge. 63 kg.            – locul III

 

TENIS DE MASA

            Campionatul National – individual – seniori – finala – Buzau – 02-04.03.2018

        1.Sebe Anamaria          – dublu          – locul II                       Zaharia  Alina    Georgiana                                                                                                                                                                                    2. Zaharia Elena Adriana        – dublu           – locul III

SAPTAMANA 05-11.03.2018

ATLETISM

Campionatul Naţional de sală Probe Combinate seniori, tineret, juniori I,II, Bucureşti 08-09.03.2018

  1. Manoliu Ioana – pentatlon – locul III – seniori

– pentatlon  – locul I – tineret

– pentatlon  – locul I- juniori I

  1. Bugheanu Andrei Alexandru – heptatlon – locul II  – tineret

3.Vişan Florin Alexandru – heptatlon – locul II – juniori I

4.Timofei Maria Izabela – pentatlon- locul II  – juniori II

  1. Colibaseanu Ioana – pentathlon- locul III – juniori II           KARATECampionatul Naţional WSF juniori,tineret,seniori – finală – Târgu Secuiesc – 09-11.03.20181,Cotoban Livia – kumite WSF- categ.- 68 kg – locul I                     – kumite echipe – locul II – kumite shobu ippon -categ. – 68 kg        – locul II –  sen                                                                     2.Cotoban Andreea   – kata ind.- locul II;- kumite WSF- categ. – 68 kg- locul II;- kumite shobu ippon -categ. – 68 kg- locul I/, kumite echipe- locul II- sen

Leave a Reply