Pagina curenta
Despre Noi > Atletism

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT

IN ANUL 2019

Sectia Nume si prenume antrenor Norma Nume si prenume sportiv Categoria
ATLETISM Cojocaru Daniel 1/1 Boboc Cristi Nicuşor Seniori
  Lisenco Eveline 1/1 Bujin Cristina Ioana Seniori
  Larion Alin voluntar Rapotan Andreea Cristina Seniori
  Gevat Cecilia voluntar Grecu Răzvan Cristian Tineret
  Botea Carmen voluntar Petre Eduard Gabriel Juniori 1
  Ganera Cătălin voluntar Birsa Robert Sebastian Juniori 1
  Zaharia Gabriel voluntar Cojocaru Florentin Andrei Tineret
      Nastu Sabina Tineret
      Cornăţeanu Ana Juniori 1
      Şiangă Bianca Juniori 1
      Şiangă Stere Juniori 1
      Oprişan Ştefan Juniori 2
      Ionel Clara Juniori 3
      Costea Alexandra Elena Juniori 3
      Boldeanu Adrian Seniori
      Bugheanu Andrei Alexandru Seniori
      Lefcenco Andreea Simona Seniori
      Costache Radu Ovidiu Tineret
      Nastase David Iustin Tineret
      Petre Marian Juniori 1
      Silvestru Dragoş Alexandru Juniori 1
      Bădescu Vlad Florian Juniori 1
      Radu Cristian Valentin Juniori 2
      Berechet Elie Mihael Copil 1
      Constantin Cristian Tineret
      Vişan Florin Alexandru Tineret
      Manoliu Ioana Juniori 1
      Timofei Maria Izabela Juniori 2
      Colibăşanu Ioana Emilia Juniori 3
      Ciolpan David Juniori 1
      Rusu Eduard Constantin Juniori 1
      Turnea Georgica Marian Juniori 1
      Borisov Tania Juniori 2

CLUBUL SPORTIV “FARUL” CONSTANŢA

 SECŢIA DE ATLETISM 

 REZULTATE OBŢINUTE

DE SPORTIVII SECŢIEI DE ATLETISM PE ANUL 2018

CAMPIONATE NAŢIONALE: 53

 LOCUL  I

 

  1. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală                  – tineret
  2. Costache Radu – Ovidiu – 60 mg / sală                        – tineret
  3. Manoliu Ioana – pentatlon / sală                                 – tineret
  4. Manoliu Ioana      – pentatlon / sală                             – juniori I
  5. Timofei Maria – Izabela – triplusalt / sală                    – juniori II
  6. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală                    – juniori I
  7. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt                              – juniori I
  8. Rusu Eduard – Constantin – 400 mg                                 – junior I
  9. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / aer liber               – tineret

LOCUL II

 

  1. Bujin Cristina – Ioana – triplusalt / sală  – seniori
  2. Boboc Cristi – Nicuşor – triplusalt / sala   – seniori
  3. Manoliu Ioana – lungime / sală     – tineret
  4. Vişan Florin – Alexandru  – triplusalt / sala  – tineret
  5. Bughianu Andrei – Alexandru – pentatlon / sală  – tineret
  6. Vişan Florin – Alexandru – heptatlon / sala  – juniori I
  7. Timofei Maria – Izabela – pentatlon / sala  – juniori II
  8. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt / sala   – juniori I
  9. Manoliu Ioana – lungime / sală    – juniori I
  10. Colibăşanu Ioana – Emilia – lungime / sală  – juniori III
  11. Sianga Stere – triplusalt – juniori II
  12. Birsa Robert Sebastian – 200 m – juniori II
  13. Borisov Tania – 400 mg – juniori II
  14. Petre Marian – triplusalt – juniori I
  15. Cojocaru Florentin Andrei – 400 mg – juniori I
  16. Bujin Cristina – Ioana – triplusalt / aer liber – seniori
  17. Costache Radu – Ovidiu – 110 mg / aer liber – tineret
  18. Boboc Cristi – Nicusor – triplusalt / aer liber – seniori
  19. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt / sala – tineret
  20. Rusu Eduard – Constantin – 400 mg / aer liber – tineret
  21. Bughianu Andrei – Alexandru – decatlon / sală – tineret
  22. Colibăşanu Ioana – Emilia – hexatlon – juniori III

LOCUL III

 

  1. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală      – seniori
  2. Costache Radu – Ovidiu – 60 mg / sala               – seniori
  3. Boldeanu Adrian – 110mg / aer liber                – seniori
  4. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / aer liber – seniori
  5. Manoliu Ioana – pentatlon / sală                         – seniori
  6. Manoliu Ioana – triplusalt / sală                          – tineret
  7. Manoliu Ioana – triplusalt / aer liber                 – tineret
  8. Manoliu Ioana – lungime / aer liber                   – tineret
  9. Colibăşanu Ioana – Emilia – pentatlon / sală     – juniori III
  10. Timofei Maria – Izabela – lungime / sală            – juniori II
  11. Manoliu Ioana – triplusalt / sală                          – juniori I
  12. Vişan Florin – Alexandru – lungime / sală          – juniori I
  13. Silvestru Dragoş – Alexandru – 60 mg / sala       – juniori I
  14. Colibăşanu Ioana – Emilia – triplusalt                – juniori III
  15. Birsa Robert Sebastian – 100 m                             – juniori II
  16. Timofei Maria – Izabela – triplusalt                        – juniori II
  17. Colibăşanu Ioana – Emilia – 100 mg                        – juniori II
  18. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală               – juniori I
  19. Manoliu Ioana – triplusalt                                         – juniori I
  20. Manoliu Ioana – lungime                                           – juniori I
  21. Vişan Florin – Alexandru – lungime                         – juniori I
  22. Colibăşanu Ioana – Emilia – 80 mg                           – juniori III
  1. SPORTIVI LEGITIMAŢI:  28
  • SPORTIVI CLASIFICAŢI:  20

 MAESTRU AL SPORTULUI:  2

 

  1. BUJIN CRISTINA – IOANA
  2. DĂIANU ADRIAN – ADEL

CATEGORIA A I-A:  7

  1. HUSEIN ERSON
  2. BOBOC CRISTI – NICUŞOR
  3. GRECU RĂZVAN – CRISTIAN
  4. BLODEANU ADRIAN
  5. MANOLIU IOANA
  6. VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU
  7. BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU

CATEGORIA A II-A: 7

 

  1. COJOCARU FLORENTIN – ANDREI
  2. CONSTANTIN CRISTIAN
  3. COSTACHE RADU – OVIDIU
  4. LEFCENCO ANDREEA – SIMONA
  5. PETRE MARIAN
  6. PUŞCUŢĂ NICOLETA
  7. TIMOFEI MARIA – IZABELA

 CATEGORIA A III-A: 6

 

  1. BÎRSĂ ROBERT – SEBASTIAN
  2. COLIBĂŞANU IOANA – EMILIA
  3. OPRIŞAN ŞTEFAN
  4. ŞIANGĂ BIANCA
  5. ŞIANGĂ STERE
  6. SILVESTRU DRAGOŞ – ALEXANDRU
  1. SPORTIVI  LA  LOTURI:  22

 

  1. BUJIN CRISTINA – IOANA – lot de seniori
  2. BOLDEANU ADRIAN – lot de seniori
  3. BOBOC CRISTI – NICUŞOR    – lot de seniori
  4. COSTACHE RADU – OVIDIU – lot de seniori si tineret
  5. CONSTANTIN CRISTIAN – lot de seniori si tineret
  6. BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU – lot de tineret
  7. TIMOTEI MARIA IZABELA – lot de juniori I
  8. MANOLIU IOANA   – lot de juniori I
  9. BARSA ROBERT SEBASTIAN – lot de juniori I
  10. COJOCARU FLORENTIN – ANDREI – lot de juniori I
  11. SILVESTRU DRAGOS – ALEXANDRU – lot de juniori I
  12. VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU – lot de juniori I
  13. GRECU RĂZVAN – CRISTIAN – lot de juniori I
  14. PETRE MARIAN – lot de juniori I
  15. BADESCU VLAD – FLORIN – lot de juniori I
  16. PUSCUTA NICOLETA – lot de juniori I
  17. CIOPLAN DAVID – lot de juniori I
  18. RUSU EDUARD – lot de juniori I
  19. BORISOV TANIA – lot de cadeti
  20. SIANGA STERE – lot de cadeti
  21. COLIBASEANU IOANA – EMILIA – lot de juniori III
  22. OPRISAN STEFAN – lot de juniori III
  1. MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : 8

LOCUL I

  1. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sala                    – C.B. juniori I
  2. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt                              – C.B. juniori I

———————————————————————————————————-

 PARTICIPARI COMPETITII INTERNATIONALE OFICIALE:

 

  1. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt – loc VI    – C.M. Juniori I
  2. Costache Radu Ovidiu – 100 mg – loc VIII        – C.B. Seniori

REZULTATE OBŢINUTE

DE SPORTIVII SECŢIEI DE ATLETISM PE ANUL 2017

I.      CAMPIONATE     NAŢIONALE : 54

LOCUL I
1 Radu Cristian 400 m / sală seniori
2 Boboc Cristi – Nicuşor triplusalt / sală seniori
3 Neagoe Ionuţ – Andrei 200 m seniori
4 Bugheanu Andrei – Alexandru heptatlon / sală tineret
5 Radu Cristian 400 m / sală tineret
6 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt / sală tineret
7 Boldeanu Adrian 60 m.g. / sală tineret
8 Boldeanu Adrian 110 m.g. Tineret
9 Manoliu Ioana triplusalt tineret
10 Boldeanu Adrian decatlon tineret
11 Manoliu Ioana pentatlon / sală juniori I
12 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt / sală juniori I
13 Costache Radu – Ovidiu 60 m.g. / sală juniori I
14 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt juniori I
15 Manoliu Ioana triplusalt juniori I
16 Cojocaru Florentin – Andrei 400 m.g juniori I
17 Petre Marian triplusalt / sală juniori II
18 Timofei Maria – Izabela 400 m.g juniori II
19 Petre Marian triplusalt juniori II
20 Colibăşanu Ioana – Emilia lungime juniori III
21 Colibăşanu Ioana – Emilia hexatlon juniori III
LOCUL II
1 Bujin Cristina – Ioana triplusalt / sală seniori
2 Boldeanu Adrian 60 m.g. / sală seniori
3 Neagoe Ionuţ – Andrei lungime / sală seniori
4 Boboc Cristi – Nicuşor triplusalt seniori
5 Boldeanu Adrian 110 m.g seniori
6 Boldeanu Adrian heptatlon / sală Tineret
7 Constantin Cristian triplusalt / sală tineret
8 Costache Radu – Ovidiu 60 m.g. / sală tineret
9 Constantin Cristian triplusalt tineret
10 Costache Radu – Ovidiu 110 m.g. tineret
11 Timofei Maria – Izabela triplusalt tineret
12 Manoliu Ioana lungime / sală juniori I
13 Vişan Florin – Alexandru triplusalt juniori I
LOCUL III
1 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt / sală seniori
2 Neagoe Ionuţ – Andrei 100 m seniori
3 Manoliu Ioana triplusalt seniori
4 Nedelcu Cristian – Florentin heptatlon / sală tineret
5 Manoliu Ioana lungime / sală tineret
6 Nedelcu Cristian – Florentin 60 m.g. / sală tineret
7 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt tineret
8 Puşcuţă Nicoleta triplusalt tineret
9 Cojocaru Florentin – Andrei 400 m.g tineret
10 Manoliu Ioana lungime tineret
11 Timofei Maria – Izabela 400 m.g tineret
12 Vişan Florin – Alexandru triplusalt / sală juniori I
13 Manoliu Ioana triplusalt / sală juniori I
14 Costache Radu – Ovidiu 110 m.g juniori I
15 Timofei Maria – Izabela 400 m.g juniori I
16 Manoliu Ioana lungime juniori I
17 Petre Marian lungime / sală juniori II
18 Timofei Maria – Izabela triplusalt juniori II
19 Silvestru Dragoş – Alexandru 110 m.g. juniori II
20 Colibăşanu Ioana – Emilia lungime / sală juniori III

II.                SPORTIVI   LEGITIMAŢI: 42

III.             SPORTIVI   CLASIFICAŢI: 25

MAESTRU AL   SPORTULUI: 4

1 BUJIN CRISTINA – IOANA
2 DĂIANU ADRIAN – ADEL
3 BĂNĂNĂU CORNEL
4 NEAGOE IONUŢ – ANDREI
CATEGORIA A I-A: 8
1 RADU CRISTIAN
2 BOBOC CRISTI – NICUŞOR
3 GRECU RĂZVAN – CRISTIAN
4 BLODEANU ADRIAN
5 NEDELCU CRISTIAN – FLORENTIN
6 MANOLIU IOANA
7 BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU
8 VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU
CATEGORIA A II-A: 7
1 COJOCARU FLORENTIN – ANDREI
2 CONSTANTIN CRISTIAN
3 COSTACHE RADU – OVIDIU
4 LEFCENCO ANDREEA – SIMONA
5 PETRE MARIAN
6 PUŞCUŢĂ NICOLETA
7 TIMOFEI MARIA – IZABELA
CATEGORIA A III-A: 6
1 BÎRSĂ ROBERT – SEBASTIAN
2 COLIBĂŞANU IOANA – EMILIA
3 OPRIŞAN ŞTEFAN
4 ŞIANGĂ BIANCA
5 ŞIANGĂ STERE
6 SILVESTRU DRAGOŞ – ALEXANDRU
IV.     SPORTIVI LA     LOTURI: 13
1 BUJIN CRISTINA – IOANA lotul de seniori
2 RADU CRISTIAN lotul de seniori
3 NEAGOE IONUŢ – ANDREI lotul de seniori
4 BOBOC CRISTI – NICUŞOR lotul de seniori
5 BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU lotul de seniori
6 BLODEANU ADRIAN lotul de tineret
7 NEDELCU CRISTIAN – FLORENTIN lotul de tineret
8 GRECU RĂZVAN – CRISTIAN lotul de juniori
9 COJOCARU FLORENTIN – ANDREI lotul de juniori
10 COSTACHE RADU – OVIDIU lotul de juniori
11 MANOLIU IOANA lotul de juniori
12 VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU lotul de juniori
13 PETRE MARIAN lotul de juniori
V.      MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : 8
LOCUL I
1 Neagoe Ionuţ – Andrei ştafetă 4 x 400 m C.B. seniori
LOCUL II
2 Neagoe Ionuţ – Andrei lungime / sală C.B. seniori
3 Radu Cristian ştafetă 4 x 400 m C.B. seniori
4 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt C.B. juniori
LOCUL III
5 Bujin Cristina – Ioana triplusalt JOCURILE FRANCOFONE
6 Bujin Cristina – Ioana triplusalt / sală C.B. seniori
7 Petre Marian triplusalt C.B. juniori II
8 Petre Marian ştafetă 4 x 400 m C.B. juniori II
Grecu Răzvan – Cristian locul V – triplusalt C.E. juniori I
Boboc Cristi – Nicuşor locul VI – triplusalt JOCURILE FRANCOFONE
Top