Box

 

Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Box CS Farul Constanta

 

Constantin Mihai – gradul Antrenor Maestru
Tudoriu Marcelică – gradul Antrenor Senior
Gheorghe Ionuț – gradul Antrenor Asistent

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Drăgan Andrei – lotul Seniori
Buleu Marian Alexandru – lotul Tineret

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

BOX Campionate Naționale LOC I = 1
    LOC II = 1
    LOC II = 1

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

BOX Campionate Naționale LOC I = 1
    LOC II = 1
  Cupa României LOC III = 1

 

SITUAȚIA ANTRENORILOR ȘI SPORTIVILOR LEGITIMAȚI DIN CADRUL SECȚIILOR PE RAMURĂ DE SPORT
ÎN ANUL 2019

 

Secția Nume și prenume antrenor Normă Nume și prenume sportiv Categoria
BOX Constantin Mihai 1/1 Amiș Enver Seniori
  Tudoriu Marcelică 1/1 Marcu Ștefan Seniori
      Drăgan Andrei Seniori
      Marcu Orhan Seniori
      Pița David Seniori
      Saban Umutgean Tineret
      Dragan Justin Daniel Juniori
      Buleu Marian Alexandru Juniori
      Sava Cezar Cadeți
      Păduraru Tiberiu Ionuț Cadeți
      Caluian Darius Costin Cadeți
      Vlase Claudiu Ștefan Cadeți
      Azoiței Răzvan Andrei Seniori
      Molaomer Samir Seniori
      Memet Ener Tineret
      Huseim Erson Juniori
      Ali Erkal Juniori
      Petre Claudiu Juniori
      Belciu Andrei Stelian Juniori
      Izet Geaner Cadeți
      Morariu Nicușor Adrian Cadeți
      Veli Eren Cadeți

 

 

REZULTATE OBȚINUTE
DE SPORTIVII SECȚIEI DE BOX PE ANUL 2017

 

I. CAMPIONATE NAȚIONAL: 6

 

LOCUL I
1 Marcu Ştefan categ. 60 kg seniori / U 22
LOCUL II
1 Marcu Orhan categ. 49 kg tineret
2 Husein Erson categ. 41,5 kg cadeţi
LOCUL III
1 Drăgan Andrei categ. 81 kg tineret
2 Petre Claudiu categ. 48 kg cadeti
3 Ali Erkal categ. 50 kg cadeti
 
II.               SPORTIVI   LEGITIMAŢI: 23
 
III.           SPORTIVI   CLASIFICAŢI: 15
CATEGORIA A I-A: 4
  1 MARCU ŞTEFAN
  2 MARCU ORHAN
  3 HUSEIN ERSON
  4 DRĂGAN ANDREI
CATEGORIA A II-A: 7
  1 PETRE CLAUDIU
  2 ALI ERKAL
  3 LIVADARIU ŞTEFAN – STELIAN
  4 AZOIŢEI RĂZVAN – ANDREI
  5 LIVADARIU FERNANDO – STELIAN
  6 LIVADARIU VALENTIN – CĂTĂLIN
  7 BULEU MARIAN – ALEXANDRU
CATEGORIA A III-A: 4
  1 HRISOTIMOS ANDREI
  2 MOLAOMER SAMIR
  3 OGLINDA ORLANDO ERIK
  4 SAVA CEZAR
 
IV.           SPORTIVI LA LOTURI: 3
  1 MARCU ŞTEFAN lotul de seniori
  2 MARCU ORHAN lotul de tineret
  3 DRĂGAN ANDREI lotul de tineret