Kaiac – Canoe

 


Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Kaiac-Canoe CS Farul Constanta

 

Aftenie Gabriel – gradul Antrenor Maestru
Chirilă Alina – gradul Antrenor Asistent

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Nistor Iulian – lotul Seniori
Belibou Nicoleta Georgiana – lotul Juniori 1
Popescu Vasile – Juniori 1

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

KAIAC-CANOE Campionate Naționale LOC I = 7
    LOC II = 8
    LOC III = 17

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

KAIAC-CANOE Campionate Naționale LOC I = 3
    LOC II = 3
    LOC III = 3
  Cupa României LOC I = 1
    LOC II = 3

 

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT

 

IN ANUL 2019

 

KAIAC-CANOE Aftenie Gabriel 1/1 Ciornei Ionel Seniori
  Chirilă Alina 1/1 Burduv Constantin Daniel Tineret
      Chiorean Angela Ioana Tineret
      Coşpănaru Ionuţ Tineret
      Evlante Alexandru Tineret
      Mercur Angelo Cătălin Tineret
      Simineanu Ion Viorel Tineret
      Nistor Iulian Juniori 1
      Vasile Lucian Juniori 1
      Antoneag Ana Maria Juniori 2
      Averian Ivan Juniori 2
      Badalachi Răzvan Gabriel Juniori 2
      Belibou Nicoleta Georgiana Juniori 2
      Ivan Iulian Juniori 2
      Matei Gabriel Juniori 2
      Matei Răzvan Juniori 2
      Mogildea Iulian Juniori 2
      Popescu Vasile Valentin Juniori 2
      Stan Manuela Juniori 2
      Alexandrov Andreea Bianca Cadeti
      Chirila Denis Cadeti
      Ivan Ana Maria Cadeti
      Man Nicoleta Cristiana Cadeti

 

REZULTATE OBŢINUTEDE SPORTIVII SECŢIEI DE KAIAC-CANOE PE ANUL 2017
I.  CAMPIONATE NAŢIONALE : 15
LOCUL I
1 Varona Daniela K1 x 500 m seniori
2 Varona Daniela K1 x 1000 m seniori
3 Varona Daniela K1 x 500 m tineret
4 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 7000 m / maraton cadeţi
5 Badalachi Răzvan – GabrielPopescu Vasile – Valentin K2 x 7000 m / maraton cadeţi
LOCUL II
1 Varona Daniela K1 x 200 m seniori
2 Varona Daniela K1 x 200 m tineret
3 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 2000 m / fond cadeţi
4 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 2000 m cadeţi
LOCUL III
1 Evlante AlexandruMercur Angelo – Cătălin C2 x 4000 m  / fond juniori I
2 Evlante AlexandruMercur Angelo – Cătălin C2 x 500 m juniori I
3 Evlante AlexandruMercur Angelo – Cătălin C2 x 14000 m / maraton juniori I
4 Badalachi Răzvan – GabrielPopescu Vasile – Valentin K2 x 200 m / fond cadeţi
5 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 500 m / cadeţi
6 Badalachi Răzvan – GabrielPopescu Vasile – Valentin K2 x 2000 m cadeţi
II.  SPORTIVI  LEGITIMAŢI: 23
III.  SPORTIVI  CLASIFICAŢI: 14
CATEGORIA A I-A: 7
  1 VARONA DANIELA
  2 CIORNEI IONEL
  3 BELIBOU NICOLETA – GEORGIANA
  4 BADALACHI RĂZVAN – GABRIEL
  5 POPESCU VASILE – VALENTIN
  6 EVLANTE ALEXANDRU
  7 MERCUR ANGELO – CĂTĂLIN
CATEGORIA A II-A: 3
  1 BURDUV CONSTANTIN – DANIEL
  2 LOVIN OCTAVIAN
  3 COŞPĂNARU IONUŢ
CATEGORIA A III-A: 4
  1 NISTOR IULIAN
  2 VASILE LUCIAN
  3 ALEXANDROV ANDREEA – BIANCA
  4 MAN NICOLETA – CRISTIANA
IV.  SPORTIVI LA LOTURI:   6
  1 VARONA DANIELA lotul de seniori
  2 CIORNEI IONEL lotul de tineret
  3 NISTOR IULIAN lotul de juniori I
  4 MERCUR ANGELO – CĂTĂLIN lotul de juniori I
  5 BADALACHI RĂZVAN – GABRIEL lotul de juniori I
  6 BELIBOU NICOLETA – GEORGIANA lotul de juniori I
V.  MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : –
1 Varona Daniela K4 x 500 m                – locul V C.M. tineret
2 Varona Daniela K2 x 500 m                – locul V C.M. tineret
3 Varona Daniela K4 x 500 m                – locul V C.M. tineret
4 Varona Daniela K2 x 500 m                – locul V C.M. tineret
5 Varona Daniela K2 x 1000 m – locul V C.M. tineret

Campionat National de Maraton – Kaiac-Canoe – Seniori si Juniori

La Campionatul Național de Maraton -Kaiac-Canoe- Seniori și Juniori, organizat în perioada 04 – 08.10.2023, în Bascov, Budeasa, sportivii secției de kaiac-canoe, au obținut 1 x Medalie de Argint și 4 x Medalii de Bronz, astfel: Locul II Alexandrov Andreea Bianca – C1 F Jun I f x 14 kmLocul III Alit Aisun – K1 […]

Cupa Farul Memorialul „Stefan Aftenie” Editia a VIII-a – Concurs National de Kaiac, Canoe si Stand Up Paddling

Sâmbătă, 23.09.2023, s-a desfășurat pe Lacul Siutghiol, Constanța, Cupa Farul – Memorial ‘’Ștefan Aftenie” ediția a VIII-a , concurs național de kaiac, canoe și stand up paddling, eveniment organizat de Asociația Club Sportiv Constanța Sailing , în colaborare cu Clubul Sportiv Farul Constanța și cofinanțat de Consiliul Județean Constanța. Ca de fiecare dată, sufletul manifestării […]

Campionat National de Viteza Kaiac-Canoe – Tineret U23

La Campionatul Național de Viteză Kaiac-Canoe Tineret U23, organizat în perioada 06 – 07.09.2023, în Bascov, Budeasa, sportivii secției de kaiac-canoe, au obținut 3 x Medalii de Argint și 1 x Medalie de Bronz, astfel: Locul II Alexandrov Andreea Bianca – C1 F x 200 mLocul II Alexandrov Andreea Bianca – C1 F x 500 […]

Campionat National de Viteza – Kaiac-Canoe Juniori II si Cadeti

La Campionatul Național de Viteză – Kaiac-Canoe Juniori II și Cadeți, organizat în perioada 05 – 09.08.2023, în Bascov, Budeasa, sportivii clubului nostru (dublu legitimați CS Farul Constanța – CSM Constanța), au obținut următoarele rezultate: Locul I Mihai Miruna Cătălina (K1 x 500 m) – cadeți U12Locul I Mihai Miruna Cătălina – Alit Aisun (K2 […]

Campionat National de Viteza – Kaiac-Canoe Juniori I

La Campionatul Național de Viteză – Kaiac-Canoe Juniori I, organizat în perioada 03 – 05.08.2023, în Bascov, Budeasa, sportivii clubului nostru (dublu legitimați CS Farul Constanța – CSM Constanța), au obținut următoarele rezultate: Locul I Alexandrov Andreea Bianca – C1 x 200 m Locul I Alexandrov Andreea Bianca – C1 x 500 m Locul IIDone […]

Kaiac-Canoe – Concurs National pe ape – Constanta

                  Sportivii secției de kaiac-canoe (dublu legitimați CS Farul Constanța – CSM Constanța), au participat la Concursul Național pe ape, desfășurat în Constanța, în perioada 05 – 06.05.2023. Rezultate: Locul I      Belibou Nicoleta Georgiana – kaiac sprint       200m Locul I      Belibou Nicoleta Georgiana – kaiac tehnic       800m Locul I      Nistor Iulian                            – kaiac sprint       200m […]

Kaiac-Canoe – Campionatul National de Primavara – Viteza + Fond – J1, J2 si Cadeti

Sportivii secției de kaiac-canoe (dublu legitimați CS Farul Constanța – CSM Constanța), au participat la CAMPIONATUL NAȚIONAL DE PRIMĂVARĂ – VITEZĂ+FOND – J1,J2 ȘI CADEȚI, desfășurat la Bascov, în perioada 24.04 – 01.05.2023. Rezultate: Locul I      Alexandrov Andreea Bianca – jun.1 – canoe simplu     200m Locul I      Alexandrov Andreea Bianca – jun.1 – canoe simplu     […]

Campionatul National de Fond – Seniori

În acest weekend (09.04.2023), sportivii secției de kaiac-canoe (dublu legitimați CS Farul Constanța – CSM Constanța), au participat la CAMPIONATUL NAȚIONAL DE FOND – seniori, desfășurat la Bascov, obținând 2 Medalii de Bronz, astfel: Locul III 5 000m Belibou Nicoleta Georgiana – kaiac simplu feteLocul III 5 000m Alexandrov Andreea Bianca – canoe fete Antrenori: […]

Campionat National de Marathon – Seniori si Juniori

Sportivii secției de kaiac-canoe au participat în perioada 07 – 09.10.2022 la CAMPIONATUL NAȚIONAL DE MARATHON – SENIORI ȘI JUNIORI desfășurat la Bascov, Budeasa obtinand 2 Medalii de Aur și 2 Medalii de Bronz, astfel: Locul I Averian Ivan – C1B seniori 20kmLocul I Belibou Georgiana – K1F seniori 20 kmLocul III Popescu Diana – […]

Cupa Farul – Memorial Stefan Aftenie

Azi a avut loc la Constanța/Lacul Siutghiol cea de-a VII-a ediție a evenimentului Cupa Farul-Memorial Ștefan Aftenie, unde au participat 11 cluburi/150 sportivi. CS Farul Locul I cu 152 puncte 18 medalii Locul I = 8Locul II = 6Locul III = 4 + Trofeul ,,Ștefan Aftenie” urmat deCSM Brăila = 86 puncteCS Olimpia București =78 […]

Sari la conținut