Kaiac – Canoe

 


Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Kaiac-Canoe CS Farul Constanta

 

Aftenie Gabriel – gradul Antrenor Maestru
Chirilă Alina – gradul Antrenor Asistent

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Nistor Iulian – lotul Seniori
Belibou Nicoleta Georgiana – lotul Juniori 1
Popescu Vasile – Juniori 1

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

KAIAC-CANOE Campionate Naționale LOC I = 7
    LOC II = 8
    LOC III = 17

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

KAIAC-CANOE Campionate Naționale LOC I = 3
    LOC II = 3
    LOC III = 3
  Cupa României LOC I = 1
    LOC II = 3

 

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT

 

IN ANUL 2019

 

KAIAC-CANOE Aftenie Gabriel 1/1 Ciornei Ionel Seniori
  Chirilă Alina 1/1 Burduv Constantin Daniel Tineret
      Chiorean Angela Ioana Tineret
      Coşpănaru Ionuţ Tineret
      Evlante Alexandru Tineret
      Mercur Angelo Cătălin Tineret
      Simineanu Ion Viorel Tineret
      Nistor Iulian Juniori 1
      Vasile Lucian Juniori 1
      Antoneag Ana Maria Juniori 2
      Averian Ivan Juniori 2
      Badalachi Răzvan Gabriel Juniori 2
      Belibou Nicoleta Georgiana Juniori 2
      Ivan Iulian Juniori 2
      Matei Gabriel Juniori 2
      Matei Răzvan Juniori 2
      Mogildea Iulian Juniori 2
      Popescu Vasile Valentin Juniori 2
      Stan Manuela Juniori 2
      Alexandrov Andreea Bianca Cadeti
      Chirila Denis Cadeti
      Ivan Ana Maria Cadeti
      Man Nicoleta Cristiana Cadeti

 

REZULTATE OBŢINUTEDE SPORTIVII SECŢIEI DE KAIAC-CANOE PE ANUL 2017
I.  CAMPIONATE NAŢIONALE : 15
LOCUL I
1 Varona Daniela K1 x 500 m seniori
2 Varona Daniela K1 x 1000 m seniori
3 Varona Daniela K1 x 500 m tineret
4 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 7000 m / maraton cadeţi
5 Badalachi Răzvan – GabrielPopescu Vasile – Valentin K2 x 7000 m / maraton cadeţi
LOCUL II
1 Varona Daniela K1 x 200 m seniori
2 Varona Daniela K1 x 200 m tineret
3 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 2000 m / fond cadeţi
4 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 2000 m cadeţi
LOCUL III
1 Evlante AlexandruMercur Angelo – Cătălin C2 x 4000 m  / fond juniori I
2 Evlante AlexandruMercur Angelo – Cătălin C2 x 500 m juniori I
3 Evlante AlexandruMercur Angelo – Cătălin C2 x 14000 m / maraton juniori I
4 Badalachi Răzvan – GabrielPopescu Vasile – Valentin K2 x 200 m / fond cadeţi
5 Belibou Nicoleta – Georgiana K1 x 500 m / cadeţi
6 Badalachi Răzvan – GabrielPopescu Vasile – Valentin K2 x 2000 m cadeţi
II.  SPORTIVI  LEGITIMAŢI: 23
III.  SPORTIVI  CLASIFICAŢI: 14
CATEGORIA A I-A: 7
  1 VARONA DANIELA
  2 CIORNEI IONEL
  3 BELIBOU NICOLETA – GEORGIANA
  4 BADALACHI RĂZVAN – GABRIEL
  5 POPESCU VASILE – VALENTIN
  6 EVLANTE ALEXANDRU
  7 MERCUR ANGELO – CĂTĂLIN
CATEGORIA A II-A: 3
  1 BURDUV CONSTANTIN – DANIEL
  2 LOVIN OCTAVIAN
  3 COŞPĂNARU IONUŢ
CATEGORIA A III-A: 4
  1 NISTOR IULIAN
  2 VASILE LUCIAN
  3 ALEXANDROV ANDREEA – BIANCA
  4 MAN NICOLETA – CRISTIANA
IV.  SPORTIVI LA LOTURI:   6
  1 VARONA DANIELA lotul de seniori
  2 CIORNEI IONEL lotul de tineret
  3 NISTOR IULIAN lotul de juniori I
  4 MERCUR ANGELO – CĂTĂLIN lotul de juniori I
  5 BADALACHI RĂZVAN – GABRIEL lotul de juniori I
  6 BELIBOU NICOLETA – GEORGIANA lotul de juniori I
V.  MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : –
1 Varona Daniela K4 x 500 m                – locul V C.M. tineret
2 Varona Daniela K2 x 500 m                – locul V C.M. tineret
3 Varona Daniela K4 x 500 m                – locul V C.M. tineret
4 Varona Daniela K2 x 500 m                – locul V C.M. tineret
5 Varona Daniela K2 x 1000 m – locul V C.M. tineret

Kaiac-Canoe – Campionatul National de Primavara – Juniori I, Juniori II si cadeti

Sportivii secției kaiac-canoe au participat la Campionatul Național de Primăvară – Juniori I în perioada 04 – 06.05.2022 și la Campionatul Național de Primăvară – Juniori II și cadeți în perioada 07 – 08.05.2022, desfășurat la Bascov, obținând următoarele rezultate: Juniori I: Locul IAlexandrov Bianca(C1x200m) Locul I Alexandrov Bianca (C1x500m) Locul IIBelibou Georgiana (K1x200m) Locul […]

Kaiac Canoe – Cupa Romaniei – seniori

În perioada 19 – 22.04.2022, sportivii secției kaiac-canoe au participat la ,,Cupa României-seniori”, desfășurat la Bascov, unde au obținut următoarele rezultate: Locul II C1x500m Alexandrov Bianca Locul III C1x200m Alexandrov Bianca Locul IV K2Bx500m Popescu Valentin VasileK1Bx1000m Nistor IulianK1Fx1000m Belilou Georgiana NicoletaK1Fx500m Belibou Georgiana Nicoleta Locul V C2x500m Averian Ivan și Ivan Iulian În clasamentul […]

Sari la conținut