Gimnastică aerobică

 

Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Gimnastică aerobică CS Farul Constanta

 

Dulgheroiu Cristina – gradul Antrenor Senior
Fumea Maria – gradul Antrenor Maestru
Spînu Cristiana – gradul Antrenor Senior
Avram Nicoleta – gradul Instructor Sportiv
Dima Alina Ștefania – gradul Instructor Sportiv

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Becze Maria Bianca – lotul Seniori
Bocser Gabriel – lotul Seniori
Cucu Teodora – lotul Seniori
Popa Mihai Alin – lotul Seniori
Radu Alina – lotul Seniori
Tavoc Daniel – lotul Seniori
Manta Leonard Marian – lotul Juniori

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

GIMNASTICĂ AEROBICĂ Campionate Naționale LOC I = 3
    LOC II = 5
    LOC III = 2
  Campionate Mondiale LOC I = 1
    LOC II = 1
    LOC III = 1
  Campionate Europene LOC I = 1
    LOC II = 4
    LOC III = 2
  Conc. Internat. asimilat C.M. LOC II = 1
    LOC III = 2

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

GIMNASTICĂ AEROBICĂ Campionate Naționale LOC I = 3
    LOC II = 4
    LOC III = 1

 

SITUAȚIA ANTRENORILOR ȘI SPORTIVILOR LEGITIMAȚI DIN CADRUL SECȚIILOR PE RAMURĂ DE SPORT
ÎN ANUL 2019

 

GIMNASTICĂ AEROBICĂ Dulgheroiu Cristina 1/1 Calenici Ioana Paula Juniori 1
      Costache Eduard Florin Juniori 1
      Popa Andrei Teodor Juniori 1
      Răducanu Vicenţiu Andrei Juniori 1
      Scînteie Alexandru Nicuşor Juniori 1
      Scupra Traiana Victoria Juniori 1
      Străliciuc Nicole Cătălina Juniori 1
      Colioglu Isabel Juniori 2
      Cuzdriorean Alessia Juniori 2
      Dogaru Maria Ruxandra Juniori 2
      Frătuţu Ana Maria Juniori 2
      Hânză Rianna Maria Juniori 2
      Huştea Raisa Maria Juniori 2
      Manta Leonard Marian Juniori 2
      Marin Ruxandra Maria Juniori 2
      Vrâncianu-Panciu Maria Alessia Juniori 2
      Petre Ariana Elena  Juniori 3
      Alexandru Denisa Marina  Juniori 3
      Baltariu Stefania Alina Juniori 3
      Preda Irina Ioana Copii
      Petre Ingrid Copii
  Fumea Maria 1/2 Bogati Andreea Seniori
      Barna Dacian Nicolae Seniori
      Broţei Dorin Marian Seniori
      Huştea Ştefan Costin Seniori
      Milea Teea Gabriela Seniori
      Bocser Gabriel Seniori
      Cioveie Constantina Mădălina Seniori
      Nedelcu Cristina Simona Seniori
      Becze Maria Bianca Seniori
  Spînu Cristiana 1/2 Darie Dragoş Nelu Juniori 1
      Paraschiv Rebeca Ştefania Juniori 1
      Nicolaescu Sorana Elena Juniori 2
      Bica Maria Irina Copii
      Chiosea Anastasia Copii
      Marga Bogdan Cristian Copii
      Mihuta Andra Mihaela Copii
      Oltean Mara Copii
      Lungu Bianca Copii
      Barbieru Ingrid Katrina – leg noua Copii

 

REZULTATE OBȚINUTE
DE SPORTIVII SECȚIEI DE GIMNASTICĂ AEROBICĂ PE ANUL 2017

 

I. CAMPIONATE NAȚIONALE: 17

 

LOCUL I
1 Panaete Lavinia – Ioana individual seniori
2 Broţei Dorin – Marian individual seniori
3 Bogati Andreea 
Barna Dacian – Nicolae
perechi seniori
4 Manta Leonard – Marian individual juniori II
5 Scupra Traiana – Victoria 
Manta Leonard – Marian
perechi juniori II
LOCUL II
1 Gorgovan Bianca – Maria individual seniori
2 Barna Dacian – Nicolae individual seniori
3 Gorgovan Bianca – Maria 
Broţei Dorin – Marian
perechi seniori
4 Scînteie Alexandru – Nicuşor individual juniori I
5 Calenici Ioana – Paula Scînteie
Alexandru – Nicuşor
perechi juniori I
LOCUL III
1 Săvulescu Lucian – Ştefan individual seniori
2 Jinga Maria – Lorena 
Huştea Ştefan – Costin
perechi seniori
3 Darie Dragoş – Nelu individual juniori I
4 Milea Teea – Gabriela 
Darie Dragoş – Nelu
perechi juniori I
5 Popa Andrei – Teodor individual juniori II
6 Frătuţu Ana – Maria 
Popa Andrei – Teodor
Manta Leonard – Marian
Marin Ruxandra – Maria
Scupra Traiana – Victoria
grup juniori II
7 Petre Ariana – Elena 
Colioglu Isabel
Vrâncianu – Panciu – Maria – Alessia
Huştea Raisa – Maria
Hânză Rianna – Maria
grup juniori III

 

II.                SPORTIVI   LEGITIMAŢI: 46
 
III.             SPORTIVI   CLASIFICAŢI: 35
MAESTRU AL SPORTULUI: 3
  1 BOGATI ANDREEA  
  2 BECZE MARIA – BIANCA  
  3 CIOVEIE CONSTANTINA – MĂDĂLINA  
CATEGORIA A I-A: 16
  1 BARNA DACIAN – NICOLAE  
  2 PANAETE LAVINIA – IOANA  
  3 GORGOVAN BIANCA – MARIA  
  4 BROŢEI DORIN – MARIAN  
  5 SĂVULESCU LUCIAN – ŞTEFAN  
  6 HUŞTEA ŞTEFAN – COSTIN  
  7 JINGA MARIA – LORENA  
  8 NEDELCU CRISTINA – SIMONA  
  9 SCÎNTEIE ALEXANDRU – NICUŞOR  
  10 CALENICI IOANA – PAULA  
  11 DARIE DRAGOŞ – NELU  
  12 MILEA TEEA – GABRIELA  
  13 COSTACHE EDUARD – FLORIN  
  14 RĂDUCANU VICENŢIU – ANDREI  
  15 STRĂLICIUC NICOLE – CĂTĂLINA  
  16 SOFICA IOANA – MARIA  
CATEGORIA A II-A: 5
  1 MANTA LEONARD – MARIAN  
  2 SCUPRA TRAIANA – VICTORIA  
  3 POPA ANDREI – TEODOR  
  4 FRĂTUŢU ANA – MARIA  
  5 MARIN RUXANDRA – MARIA  
CATEGORIA A III-A: 11
  1 PETRE ARIANA – ELENA  
  2 COLIOGLU ISABEL  
  3 VRÂNCIANU – PANCIU MARIA – ALESSIA  
  4 HUŞTEA RAISA – MARIA  
  5 HÂNZĂ RIANNA – MARIA  
  6 PARASCHIV REBECA – ŞTEFANIA  
  7 DOGARU MARIA – RUXANDRA  
  8 CUZDRIOREAN ALESSIA  
  9 PETRE CORINA – MARIA  
  10 OSMAN MELISA – JASMINE  
  11 NICOLAESCU SORANA – ELENA  
 
IV.            SPORTIVI LA     LOTURI:   12
  1 GORGOVAN BIANCA – MARIA lotul de seniori
  2 PANAETE LAVINIA – IOANA lotul de seniori
  3 NEDELCU CRISTINA – SIMONA lotul de seniori
  4 BOGATI ANDREEA lotul de seniori
  5 CIOVEIE CONSTANTINA – MĂDĂLINA lotul de seniori
  6 SĂVULESCU LUCIAN – ŞTEFAN lotul de seniori
  7 BARNA DACIAN – NICOLAE lotul de seniori
  8 BROŢEI DORIN – MARIAN lotul de seniori
  9 BECZE MARIA – BIANCA lotul de seniori
  10 JINGA MARIA – LORENA lotul de juniori
  11 DARIE DRAGOŞ – NELU lotul de juniori
  12 MILEA TEEA – GABRIELA lotul de juniori
 
V.               MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : 10
CAMPIONATE EUROPENE
LOCUL I
1 Panaete Lavinia – Ioana Bogati AndreeaBarna Dacian – NicolaeBroţei Dorin – MarianSăvulescu Lucian – Ştefan echipe seniori
2 Săvulescu Lucian – Ştefan Barna Dacian – NicolaeBogati AndreeaBroţei Dorin – Marian grup seniori
3 Bogati Andreea Broţei Dorin – Marian trio seniori
4 Jinga Maria – Lorena grup juniori
LOCUL II
1 Jinga Maria – Lorena echipe juniori
LOCUL III
1 Bogati Andreea Barna Dacian – Nicolae perechi seniori
2 Săvulescu Lucian – Ştefan Panaete Lavinia – IoanaBarna Dacian – Nicolae trio seniori
3 Panaete Lavinia – Ioana Gorgovan Bianca – MariaCioveie Constantina – MădălinaNedelcu Cristina – SimonaBecze Maria – Bianca aerodance seniori
JOCURILE MONDIALE
LOCUL II
1 Broţei Dorin – Marian Săvulescu Lucian – ŞtefanBarna Dacian – NicolaeBogati Andreea grup  
LOCUL III
1 Bogati Andreea Barna Dacian – Nicolae perechi  
 
1 Gorgovan Bianca – Maria individual – locul IV C.E. seniori
2 Panaete Lavinia – Ioana individual – locul VI C.E. seniori
3 Jinga Maria – Lorena trio- locul IV C.E. juniori
4 Bogati Andreea Panaete Lavinia – IoanaGorgovan Bianca – MariaCioveie Constantina – MădălinaBecze Maria – BiancaNedelcu Cristina – Simona aerodance – locul V JOCURILE MONDIALE

Cupa Cetății Deva – ediția XXVI

Echipa Farul Constanța este câștigătoarea Cupei Cetății Deva!!! La ,,Cupa Cetății Deva”, organizat în perioada 23 – 25.04.2024, în Deva, sportivii secției de gimnastică aerobică au obținut următoarele rezultate: Seniori :Locul I Leonard Marian Manta – individual masculin Juniori 1 :Locul I Vrâncianu Panciu Maria Alessia/ Colioglu Isabel/ Preda Irina Iona/ Burlescu AnastasiaMaria/ Baltariu Ștefania […]

Gimnastică Aerobică – Concursul Internațional de Verificare

În perioada 02 – 03.12.2023, sportivii secției de gimnastică aerobică au participat la Concursul Internațional de Verificare – Bucharest Open Cup, desfășurat la București, obținând următoarele rezultate: Categoria A: Locul I      Zelesneac Nadia Maria -individual feminin (juniori 3) Locul I      Zelesneac Nadia Maria – mixt perechi (juniori 3) Locul I      Greu Luca Ionuț – individual […]

Campionatul European de Gimnastică Aerobică – Seniori și Juniori – Antalya 2023

3 x Medalii de Aur și3 Medalii de Argintobținute de sportivii secției de gimnastică aerobică la Campionatele Europene de Gimnastică Aerobică Seniori și Juniori, desfășurate în perioada 14 – 20 Noiembrie 2023 în Antalya, Turcia, astfel: Locul I Maria Alessia Vrâncianu Panciu– grup, junioriLocul I Maria Alessia Vrâncianu Panciu / Isabel Colioglu – aerobic dance,junioriLocul […]

Campionatul Național de Gimnastică Aerobică – 03-05 Noiembrie 2023

La Campionatul Național de Gimnastică Aerobică, desfășurat în Sala Sporturilor ‘’Simona Amânar’’ din Constanța, în perioada 03 – 05.11.2023, au participat 19 cluburi cu 224 de sportivi, unde în clasamentul cluburilor, Clubul Sportiv ‘’Farul’’ Constanța, s-a clasat pe primul loc cu 128,08 puncte, iar sportivii secției de gimnastică aerobică au obținut 9 X Medalii de […]

Campionatele Naționale de Gimnastică Aerobică

„Gimnastica ne oferă lecții de viață, disciplină, responsabilitate și respect.” – S. Johnson Între 4-5 Noiembrie 2023, iubitorii gimnasticii aerobice se reunesc la Constanța, oraș-gazdă al celui mai important eveniment pe plan național: Campionatele Naționale de Gimnastică Aerobică. Astfel, peste 200 de sportivi vor culege roadele muncii depuse la fiecare antrenament, demonstrându-și valoarea prin evoluții […]

Gimnastica Aerobica – Campionatul Balcanic-Juniori

Sportivii secției de gimnastică aerobică au participat în perioada 16 – 19.10.2023 la Jocurile Balcanice – Juniori, care s-au desfășurat la București, obținând următoarele rezultate: Categoria NDLocul 1 Zelesneac Nadia Maria-individual femininLocul 1 Greu Luca Ionuț-individual masculinLocul 1 Zelesneac Nadia Maria-mixt perechiLocul 2 Ciurea Vlad/Mișu Rebecca-mixt perechiLocul 2 Greu Luca Ionuț/Zelesneac Nadia Maria/Chiosea Natalis Locul […]

Concursul National de Gimnastica Aerobica – Cupa „Iasului” – Editia a XI-a

La cea de-a XI a ediție a Concursului Național de Gimnastică Aerobică ,,Cupa Iașului”, desfășurat în perioada 22 – 24.09.2023, la Iași, sportivii clubului nostru au obținut următoarele rezultate: Locul I Zelesneac Nadia Maria -individual feminin (categoria 3)Locul I Greu Luca Ionuț – individual masculin (categoria 3)Locul I Zelesneac Nadia Maria – mixt perechi (categoria […]

Join The Team – Grupa noua Gimnastica Aerobica!

Join the team! Începând cu data de 9 Mai, se formează o nouă grupă de copii cu vârsta de 5-6 ani, fetițe și băieți. Când? Marți și Joi, ora 17:00. Locuri limitate! #gymlife #csfarul #gimnasticaaerobica

Gimnastica Aerobica – Cupa Cetatii Deva

La ,,Cupa Cetății Deva”, concurs național de verificare, organizat în perioada 07 – 09.04.2023, la Deva, sportivii clubului nostru au obținut următoarele rezultate: Juniori 3 :Locul I Zelesneac Nadia Maria -individual femininLocul I Zelesneac Nadia Maria – mixt perechiLocul II Porcus David Pavel/Dumitru Ioana Sophia – mixt perechiLocul II Greu Luca Ionuț – individual masculinLocul […]

Gimnastica – Cupa Romaniei – Editia I

Sportivii secției de gimnastică (dublu legitimați – CSM Constanța) au participat Sâmbătă, 10.12.2022 la CUPA ROMÂNIEI Ediția I, eveniment desfășurat la Cluj-Napoca, loc unde au obținut următoarele rezultate: Locul I Maneca-Voinea Sabrina Alexia Locul I Aerobic Dance Sandra Cristina DincăLeonard Marian Manta Locul II Trio Leonard Marian MantaDaniel Țavoc Antrenori: Camelia Neli VoineaMaria FumeaCristiana Spânu

Sari la conținut