Gimnastică aerobică

 

Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Gimnastică aerobică CS Farul Constanta

 

Dulgheroiu Cristina – gradul Antrenor Senior
Fumea Maria – gradul Antrenor Maestru
Spînu Cristiana – gradul Antrenor Senior
Avram Nicoleta – gradul Instructor Sportiv
Dima Alina Ștefania – gradul Instructor Sportiv

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Becze Maria Bianca – lotul Seniori
Bocser Gabriel – lotul Seniori
Cucu Teodora – lotul Seniori
Popa Mihai Alin – lotul Seniori
Radu Alina – lotul Seniori
Tavoc Daniel – lotul Seniori
Manta Leonard Marian – lotul Juniori

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

GIMNASTICĂ AEROBICĂ Campionate Naționale LOC I = 3
    LOC II = 5
    LOC III = 2
  Campionate Mondiale LOC I = 1
    LOC II = 1
    LOC III = 1
  Campionate Europene LOC I = 1
    LOC II = 4
    LOC III = 2
  Conc. Internat. asimilat C.M. LOC II = 1
    LOC III = 2

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

GIMNASTICĂ AEROBICĂ Campionate Naționale LOC I = 3
    LOC II = 4
    LOC III = 1

 

SITUAȚIA ANTRENORILOR ȘI SPORTIVILOR LEGITIMAȚI DIN CADRUL SECȚIILOR PE RAMURĂ DE SPORT
ÎN ANUL 2019

 

GIMNASTICĂ AEROBICĂ Dulgheroiu Cristina 1/1 Calenici Ioana Paula Juniori 1
      Costache Eduard Florin Juniori 1
      Popa Andrei Teodor Juniori 1
      Răducanu Vicenţiu Andrei Juniori 1
      Scînteie Alexandru Nicuşor Juniori 1
      Scupra Traiana Victoria Juniori 1
      Străliciuc Nicole Cătălina Juniori 1
      Colioglu Isabel Juniori 2
      Cuzdriorean Alessia Juniori 2
      Dogaru Maria Ruxandra Juniori 2
      Frătuţu Ana Maria Juniori 2
      Hânză Rianna Maria Juniori 2
      Huştea Raisa Maria Juniori 2
      Manta Leonard Marian Juniori 2
      Marin Ruxandra Maria Juniori 2
      Vrâncianu-Panciu Maria Alessia Juniori 2
      Petre Ariana Elena  Juniori 3
      Alexandru Denisa Marina  Juniori 3
      Baltariu Stefania Alina Juniori 3
      Preda Irina Ioana Copii
      Petre Ingrid Copii
  Fumea Maria 1/2 Bogati Andreea Seniori
      Barna Dacian Nicolae Seniori
      Broţei Dorin Marian Seniori
      Huştea Ştefan Costin Seniori
      Milea Teea Gabriela Seniori
      Bocser Gabriel Seniori
      Cioveie Constantina Mădălina Seniori
      Nedelcu Cristina Simona Seniori
      Becze Maria Bianca Seniori
  Spînu Cristiana 1/2 Darie Dragoş Nelu Juniori 1
      Paraschiv Rebeca Ştefania Juniori 1
      Nicolaescu Sorana Elena Juniori 2
      Bica Maria Irina Copii
      Chiosea Anastasia Copii
      Marga Bogdan Cristian Copii
      Mihuta Andra Mihaela Copii
      Oltean Mara Copii
      Lungu Bianca Copii
      Barbieru Ingrid Katrina – leg noua Copii

 

REZULTATE OBȚINUTE
DE SPORTIVII SECȚIEI DE GIMNASTICĂ AEROBICĂ PE ANUL 2017

 

I. CAMPIONATE NAȚIONALE: 17

 

LOCUL I
1 Panaete Lavinia – Ioana individual seniori
2 Broţei Dorin – Marian individual seniori
3 Bogati Andreea 
Barna Dacian – Nicolae
perechi seniori
4 Manta Leonard – Marian individual juniori II
5 Scupra Traiana – Victoria 
Manta Leonard – Marian
perechi juniori II
LOCUL II
1 Gorgovan Bianca – Maria individual seniori
2 Barna Dacian – Nicolae individual seniori
3 Gorgovan Bianca – Maria 
Broţei Dorin – Marian
perechi seniori
4 Scînteie Alexandru – Nicuşor individual juniori I
5 Calenici Ioana – Paula Scînteie
Alexandru – Nicuşor
perechi juniori I
LOCUL III
1 Săvulescu Lucian – Ştefan individual seniori
2 Jinga Maria – Lorena 
Huştea Ştefan – Costin
perechi seniori
3 Darie Dragoş – Nelu individual juniori I
4 Milea Teea – Gabriela 
Darie Dragoş – Nelu
perechi juniori I
5 Popa Andrei – Teodor individual juniori II
6 Frătuţu Ana – Maria 
Popa Andrei – Teodor
Manta Leonard – Marian
Marin Ruxandra – Maria
Scupra Traiana – Victoria
grup juniori II
7 Petre Ariana – Elena 
Colioglu Isabel
Vrâncianu – Panciu – Maria – Alessia
Huştea Raisa – Maria
Hânză Rianna – Maria
grup juniori III

 

II.                SPORTIVI   LEGITIMAŢI: 46
 
III.             SPORTIVI   CLASIFICAŢI: 35
MAESTRU AL SPORTULUI: 3
  1 BOGATI ANDREEA  
  2 BECZE MARIA – BIANCA  
  3 CIOVEIE CONSTANTINA – MĂDĂLINA  
CATEGORIA A I-A: 16
  1 BARNA DACIAN – NICOLAE  
  2 PANAETE LAVINIA – IOANA  
  3 GORGOVAN BIANCA – MARIA  
  4 BROŢEI DORIN – MARIAN  
  5 SĂVULESCU LUCIAN – ŞTEFAN  
  6 HUŞTEA ŞTEFAN – COSTIN  
  7 JINGA MARIA – LORENA  
  8 NEDELCU CRISTINA – SIMONA  
  9 SCÎNTEIE ALEXANDRU – NICUŞOR  
  10 CALENICI IOANA – PAULA  
  11 DARIE DRAGOŞ – NELU  
  12 MILEA TEEA – GABRIELA  
  13 COSTACHE EDUARD – FLORIN  
  14 RĂDUCANU VICENŢIU – ANDREI  
  15 STRĂLICIUC NICOLE – CĂTĂLINA  
  16 SOFICA IOANA – MARIA  
CATEGORIA A II-A: 5
  1 MANTA LEONARD – MARIAN  
  2 SCUPRA TRAIANA – VICTORIA  
  3 POPA ANDREI – TEODOR  
  4 FRĂTUŢU ANA – MARIA  
  5 MARIN RUXANDRA – MARIA  
CATEGORIA A III-A: 11
  1 PETRE ARIANA – ELENA  
  2 COLIOGLU ISABEL  
  3 VRÂNCIANU – PANCIU MARIA – ALESSIA  
  4 HUŞTEA RAISA – MARIA  
  5 HÂNZĂ RIANNA – MARIA  
  6 PARASCHIV REBECA – ŞTEFANIA  
  7 DOGARU MARIA – RUXANDRA  
  8 CUZDRIOREAN ALESSIA  
  9 PETRE CORINA – MARIA  
  10 OSMAN MELISA – JASMINE  
  11 NICOLAESCU SORANA – ELENA  
 
IV.            SPORTIVI LA     LOTURI:   12
  1 GORGOVAN BIANCA – MARIA lotul de seniori
  2 PANAETE LAVINIA – IOANA lotul de seniori
  3 NEDELCU CRISTINA – SIMONA lotul de seniori
  4 BOGATI ANDREEA lotul de seniori
  5 CIOVEIE CONSTANTINA – MĂDĂLINA lotul de seniori
  6 SĂVULESCU LUCIAN – ŞTEFAN lotul de seniori
  7 BARNA DACIAN – NICOLAE lotul de seniori
  8 BROŢEI DORIN – MARIAN lotul de seniori
  9 BECZE MARIA – BIANCA lotul de seniori
  10 JINGA MARIA – LORENA lotul de juniori
  11 DARIE DRAGOŞ – NELU lotul de juniori
  12 MILEA TEEA – GABRIELA lotul de juniori
 
V.               MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : 10
CAMPIONATE EUROPENE
LOCUL I
1 Panaete Lavinia – Ioana Bogati AndreeaBarna Dacian – NicolaeBroţei Dorin – MarianSăvulescu Lucian – Ştefan echipe seniori
2 Săvulescu Lucian – Ştefan Barna Dacian – NicolaeBogati AndreeaBroţei Dorin – Marian grup seniori
3 Bogati Andreea Broţei Dorin – Marian trio seniori
4 Jinga Maria – Lorena grup juniori
LOCUL II
1 Jinga Maria – Lorena echipe juniori
LOCUL III
1 Bogati Andreea Barna Dacian – Nicolae perechi seniori
2 Săvulescu Lucian – Ştefan Panaete Lavinia – IoanaBarna Dacian – Nicolae trio seniori
3 Panaete Lavinia – Ioana Gorgovan Bianca – MariaCioveie Constantina – MădălinaNedelcu Cristina – SimonaBecze Maria – Bianca aerodance seniori
JOCURILE MONDIALE
LOCUL II
1 Broţei Dorin – Marian Săvulescu Lucian – ŞtefanBarna Dacian – NicolaeBogati Andreea grup  
LOCUL III
1 Bogati Andreea Barna Dacian – Nicolae perechi  
 
1 Gorgovan Bianca – Maria individual – locul IV C.E. seniori
2 Panaete Lavinia – Ioana individual – locul VI C.E. seniori
3 Jinga Maria – Lorena trio- locul IV C.E. juniori
4 Bogati Andreea Panaete Lavinia – IoanaGorgovan Bianca – MariaCioveie Constantina – MădălinaBecze Maria – BiancaNedelcu Cristina – Simona aerodance – locul V JOCURILE MONDIALE

Rezultate proba scrisa concurs post antrenori

Rezultate proba scrisa concurs post antrenori

Rezultate selecție dosare concurs Antrenori

DESCHIDE PDF

Leonard Manta Și Mădălin Boldea Au Fost Felicitați La CS Farul Constanța

La sediul CS Farul Constanța a avut loc joi o întâlnire în cadrul căreia au fost felicitați cei doi reprezentanți ai orașului Constanța, Leonard Manta și Mădălin Boldea la ediţia a noua a Campionatului Mondial de gimnastică aerobică pentru juniori, „Aerobic Gymnastics World Age Group Competition”. Competiția s-a desfășurat la sfârșitul lunii mai, în Azerbaidjan, […]