Scrimă

 


Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Scrima CS Farul Constanta

 

Ion Mihaela – gradul Antrenor Maestru
Rotaru Mircea – gradul Antrenor Maestru
Vlad Mădălina Loredana – gradul Antrenor Asistent

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Ion Theodora – lotul Juniori 2
Ismaileanu Mara – lotul Juniori 2
Mirica Florin Mihai – lotul Juniori 2
Nistor Horia – lotul Juniori 2
Nurciu Elena Teodora – lotul Juniori 2
Papp Andrei – lotul Juniori 2

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

SCRIMĂ Campionate Naționale LOC I = 2
    LOC III = 4

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

SCRIMĂ Campionate Naționale LOC III = 1

 

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT

 

IN ANUL 2019

 

SCRIMA Ion Mihaela 1/1 Nistor Gleb Seniori
      Văcăraşu Raluca Seniori
      Vlad Mădălina Loredana Seniori
      Băloiu Teodora Juniori 1
      Drăghici Alexandra Raluca Juniori 1
      Ion Marina Bianca Juniori 2
      Munteanu Iulia Teodora Juniori 2
      Buzduchi Matheo Juniori 2
      Caramanian Ann Juniori 2
      Ciupitu Tudor Mihai Juniori 2
      Ion Theodora Sabina Juniori 3
      Iordachi Ştefania Juniori 3
      Nistor Horia Costa Juniori 3
      Nurciu Elena Teodora Juniori 3
      Papp Andrei Mihai Juniori 3
      Purcărea Dimu Matei Juniori 3
      Sahaghian David Juniori 3
      Fleschiu Alexandru Mihail Copil 1
      Gogu Teodor Copil 1
      Irimia Bogdan Mihai Copil 1
      Ismăileanu Mara Copil 1
      Leu Sofia Copil 1
      Lungu Patrisia Ioana Copil 1
      Matei David Laurenţiu Copil 1
      Menaef-Radulescu Eva Ioana Copil 1
      Rezeanu Casandra Ştefania Copil 1
      Tudorache Ana Maria Copil 1
      Vicolov Vlad Alexandru Copil 1
      Doicaru Eduard Ştefan Copil 2
      Duduna Sara Copil 2
      Dulgheroiu Clara Copil 2
      Falcă-Celescu Alesia Ana Copil 2
      Platon Aram Andrei Copil 2
      Tudor David Andrei Copil 2
      Tufan Diana Claudia Copil 2

Campionatul Național de Scrimă – Copii U9 Individual/ Echipe Feminin/Masculin

Sportivii secției de scrimă, însoțiți de antrenorul Mihaela Ion, au participat în perioada 29.06 – 01.07.2024 la Campionatul Național de Scrimă – Copii U9 Individual/ Echipe Feminin/Masculin, desfășurat la București.Locul III obținut de sportivul Ristea David Ioan.

Cupa Farul – Scrimă Copii – Memorial Elena Buhaiev – Spadă feminin Ediția I – Memorial Paul Călin – Spadă masculin Ediția XXV

Eveniment desfășurat în acest weekend, 08 – 09 iunie 2024, în locația Sala Complexului Sportiv Tomis, Constanța.

Campionatul Național de Tineret Feminin – Spadă

Locul II pe echipe, obținut de sportivele secției de scrimă: Ion Theodora Sabina, Ismăileanu Mara, Bulborea Mihaela Roxana, care în perioada 10 – 12.05.2024 au participat la Campionatul Național de Tineret Feminin Spadă desfășurat la Craiova. Antrenor: Ion Mihaela

Concurs Național de Scrimă – Memorial „Dumitru Popescu” 2024

În acest weekend (20 – 21.04.2024), sportivii secției de scrimă, însoțiți de antrenorul Mihaela Ion, au participat la Memorialul ,, Dumitru Popescu,,  – Spadă feminin și masculin, desfășurat la Craiova. Locul III obținut de sportivul Ristea David Ioan.

Scrimă – Campionatul Național de Juniori I și II individual și echipe masculin/feminin

La Campionatul Național de Juniori I și II individual și pe echipe masculin/feminin desfășurat la București în perioada 18 – 21.01.2024, sportivii secției de scrimă, au obținut următoarele rezultate: Locul II Florin Mihai Mirică – juniori 1Locul III Theodora Sabina Ion juniori 1Locul IV Echipa masculină și feminină juniori 1 Antrenor: Ion Mihaela

Concurs Internațional – Trofeul Alfredo Bachelli – Seniori – Spada Feminin și Masculin

Sportivii secției de scrimă au participat în perioada 24 – 25.11.2023 la Concursul Internațional: Alfredo Bachelli Trophy, seniori – spada feminin și masculin, desfășurat la Craiova, însoțiți de antrenoarea lor, Ion Mihaela.

Etapă de Cupă Mondială – Spadă Masculin Juniori

Sportivii secției de scrimă, însoțiți de antrenorul Mihaela Ion, au participat la Etapa de Cupă Mondială – Spadă Masculin Juniori 1, din Tbilisi, Georgia, desfășurată în perioada 18 – 19 noiembrie 2023.

Campionatul Național de Speranțe – Juniori 3 Masculin – Individual/Echipe – Spadă masculin

Locul III pe echipe obținut de sportivii secției de scrimă, care în perioada 02 – 03.11.2023, au participat la Campionatul Național de Speranțe U14 spadă masculin individual/echipe, desfășurat la București. Antrenor: Ion Mihaela

Cupa Romaniei de Seniori – Spada feminin si masculin

Sportivii secției de scrimă au participat în perioada 19 – 20.10.2023 la Cupa României de Seniori-spadă masculin individual; 21 – 22.10.2023 la Cupa României de Seniori-spadă feminin individual și cu echipa, desfășurate la Craiova, însoțiți de antrenoarea lor, Ion Mihaela.

Cupa Romaniei – Spada masculin cadeti si juniori

Sportivii secției de scrimă, au participat la Cupa României – Spadă masculin cadeți și juniori, ce a avut loc la București, în perioada 04 – 05.10.2023, obținând Locul II – Florin Mihai Mirică și Locul X – Horia Costa Nistor. Antrenor: Ion Mihaela

Sari la conținut