Karate

 


Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Karate CS Farul Constanta

 

Mușat Valerian – gradul Antrenor Emerit
Mușat V. Valerian – gradul Antrenor Emerit

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

KARATE Campionate Naționale LOC I = 10
    LOC II = 9
    LOC III = 4
  Campionate Mondiale LOC I = 2
    LOC II = 5
    LOC III = 3

 

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT

 

IN ANUL 2019

 

KARATE Muşat Valerian voluntar Buzelan Dumitru Mircea Seniori
  Muşat V. Valerian voluntar Filimon Andrei Seniori
      Beleniuc Grigore Valentin Seniori
      Găvan Romeo Andrei Seniori
      Muraru Paul Octavian Seniori
      Alexandru Sebastian Andrei Seniori
      Cotoban Livia Seniori
      Cotoban Andreea Seniori
      Constandache Andreea Mihaela Seniori
      Vasile Valentin Daniel Seniori
      Musat Andrei Juniori

 

REZULTATE OBȚINUTE DE SPORTIVII SECȚIEI DE KARATE PE ANUL 2017

 

 
 
 I.      CAMPIONATE   NAŢIONALE : 39 
LOCUL I
1 Cotoban LiviaCotoban AndreeaConstandache Andreea – Mihaela Kata – echipe Seniori
2 Cotoban Andreea Kumite WKF cat.   – 61 kg Seniori
3 Cotoban Andreea Kumite Shobu IPPON cat. -61 kg Seniori
4 Cotoban Livia Kumite WKF cat.   – 68 kg Seniori
5 Cotoban Livia Kumite Shobu IPPON   cat. -68 kg Seniori
6 Cotoban LiviaCotoban AndreeaConstandache Andreea – Mihaela Kumite WKF – echipe Seniori
7 Cotoban Livia Kumite Shobu SANBON cat. -68 kg Seniori
8 Cotoban Livia JYU Kumite cat. – 68 kg Seniori
9 Găvan Romeo – Andrei Kata – individual Tineret
LOCUL II
1 Găvan Romeo – AndreiBeleniuc Grigore – ValentinAlexandru Sebastian – Andrei Kata – echipe Seniori
2 Cotoban Livia Kata – individual Seniori
3 Constandache Andreea – Mihaela Kumite WKF cat.   – 61 kg Seniori
4 Cotoban Livia Kumite WKF – Interstiluri cat. -65 kg Seniori
5 Cotoban Andreea Kumite Shobu SANBON cat. -61 kg Seniori
6 Cotoban Andreea JYU Kumite   cat. -61 kg Seniori
7 Constandache Andreea – Mihaela Kumite Shobu SANBON cat. -55 kg Seniori
8 Alexandru Sebastian – Andrei Kumite Shobu SANBON cat. -60 kg Seniori
9 Muraru Paul – Octavian JYU Kumite cat. -67 kg Seniori
10 Constandache Andreea – Mihaela Kumite WKF cat.   -61 kg Tineret
11 Constandache Andreea – Mihaela Kumite Shobu IPPON cat. -61 kg Tineret
12 Alexandru Sebastian – Andrei Kumite WKF cat.   -55 kg Juniori
13 Alexandru Sebastian – Andrei Kumite Shobu IPPON   cat. -55 kg Juniori
LOCUL III
1 Găvan Romeo – Andrei Kata – individual Seniori
2 Cotoban Andreea Kata – individual Seniori
3 Constandache Andreea – Mihaela Kata – individual Seniori
4 Găvan Romeo – Andrei Kumite WKF cat.   -67 kg Seniori
5 Muraru Paul – Octavian Kumite WKF cat.   -67 kg Seniori
6 Muraru Paul – Octavian Kumite Shobu IPPON cat. -67 kg Seniori
7 Beleniuc Grigore – Valentin Kumite WKF cat.   +75 kg Seniori
8 Beleniuc Grigore – Valentin Kumite Shobu IPPON cat. +75 kg Seniori
9 Constandache Andreea – Mihaela Kumite Shobu IPPON cat. -61 kg Seniori
10 Găvan Romeo – Andrei Kumite Shobu SANBON cat. -67 kg Seniori
11 Găvan Romeo – Andrei JYU Kumite cat. -67 kg Seniori
12 Constandache Andreea – Mihaela JYU kumite cat. -55 kg Seniori
13 Constandache Andreea – Mihaela Kata – individual Tineret
14 Găvan Romeo – Andrei Kumite WKF cat.   -67 kg Tineret
15 Muraru Paul – Octavian Kumite WKF cat.   -67 kg Tineret
16 Găvan Romeo – Andrei Kumite Shobu IPPON cat. -67 kg Tineret
17 Muraru Paul – Octavian Kumite Shobu IPPON cat. -67 kg Tineret
 
II.               SPORTIVI   LEGITIMAŢI: 13
 
III.           SPORTIVI   CLASIFICAŢI: 10
MAESTRU EMERIT AL SPORTULUI: 2
  1 COTOBAN LIVIA
  2 COTOBAN ANDREEA
MAESTRU AL SPORTULUI: 2
  1 CONSTANDACHE   ANDREEA – MIHAELA
  2 GĂVAN ROMEO – ANDREI
CATEGORIA A I-A: 3
  1 MURARU PAUL – OCTAVIAN
  2 ALEXANDRU SEBASTIAN – ANDREI
  3 BELENIUC GRIGORE – VALENTIN
CATEGORIA A II-A: 3
  1 CAITAS VICTOR
  2 MUNTEANU ION
  3 SBINGHECI MĂDĂLINA – ŞTEFANIA
 
IV.             SPORTIVI LA LOTURI: 6
  1 COTOBAN LIVIA lotul de seniori
  2 COTOBAN ANDREEA lotul de seniori
  3 CONSTANDACHE   ANDREEA – MIHAELA lotul de seniori
  4 GĂVAN ROMEO – ANDREI lotul de seniori
  5 MURARU PAUL – OCTAVIAN lotul de seniori
  6 ALEXANDRU SEBASTIAN – ANDREI lotul de seniori
 
V.      MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE: 17
CAMPIONATE MONDIALE: 8
1 Cotoban Andreea Kumite WKF cat. -68 kg locul I Seniori
2 Cotoban Andreea Kumite Shobu IPPON cat. -68 kg locul II Seniori
3 Alexandru Sebastian – AndreiGăvan Romeo – AndreiMuraru Paul – Octavian Kata – echipe locul II Seniori
4 Cotoban Livia Kumite WKF cat. +68 kg locul III Seniori
5 Cotoban Livia Kumite Shobu IPPON cat. +68 kg locul III Seniori
6 Cotoban Andreea Kata – individual locul III Seniori
7 Alexandru Sebastian – Andrei Kumite Shobu IPPON cat. -55 kg locul II Juniori
8 Alexandru Sebastian – Andrei Kata – individual locul III Juniori
CAMPIONATE EUROPENE: 9
1 Cotoban Livia Kumite WKF cat. -68 kg locul I Seniori
2 Cotoban Andreea Kumite Shobu IPPON cat. -68 kg locul I Seniori
3 Constandache Andreea – MihaelaCotoban LiviaCotoban Andreea Kumite – echipe locul I Seniori
4 Cotoban Livia Kumite Shobu IPPON cat. -68 kg locul II Seniori
5 Cotoban Andreea Kumite WKF cat.   -68 kg locul II Seniori
6 Constandache Andreea – Mihaela Kumite WKF cat. -55 kg locul II Seniori
7 Constandache Andreea – Mihaela Kumite Shobu IPPON cat. -55 kg locul II Seniori
8 Constandache Andreea – MihaelaCotoban LiviaCotoban Andreea Kata – echipe locul II Seniori
9 Cotoban Livia Kata – individual locul III Seniori
 
  Cotoban Andreea Kata – individual locul V Seniori

Ediția 9 – Campionatul European Karate WSF 2017 – Pardubice, Cehia

Campionatul European Karate WSF, Editia 9 se desfasoara in localitatea Pardubice – Cehia in perioada 17-19 Noiembrie 2017.  In lotul Romaniei care participa la eveniment sunt selectionati 3 sportivi seniori de la CS Farul Constanta (Cotoban Andreea, Cotoban Livia si Constandache Andreea), insotiti de Antrenor Emerit Musat Valerian.