Atletism

 

Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Atletism CS Farul Constanta

 

Cojocaru Daniel – gradul Antrenor Maestru
Lisenco Eveline Anca – gradul Antrenor Senior
Larion Alin Cornel – gradul Antrenor Senior
Gevat Ismet Cicilia – gradul Antrenor Senior
Botea Carmen – gradul Antrenor Senior
Zaharia Gabriel – gradul Antrenor
Oltean Ioan – gradul Antrenor Senior

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Bujin Cristina Ioana – lotul Seniori
Lefcenco Andreea Simona – lotul Seniori
Birsa Robert Sebastian – lotul Seniori și Tineret
Cioplan David – lotul Seniori și Tineret
Manoliu Ioana – lotul Seniori și Tineret
Năstase David Iustin – lotul Seniori și Tineret
Petre Eduard Gabriel – lotul Seniori și Tineret
Silvestru Dragoș Alexandru – lotul Seniori și Tineret
Vasile Ionuț – lotul Seniori și Tineret
Manole Mădălina – lotul Seniori, Tineret și Juniori 1
Badescu Vlad Florin – lotul Tineret
Borisov Tania – lotul Tineret și Juniori 1
Radu Cristian Valentin – lotul Juniori 1
Stancu Cristina – lotul Juniori 1
Constantin Roxana – lotul Juniori 2

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

ATLETISM Campionate Naționale LOC I = 4
    LOC II = 11
    LOC III = 12
  Cupa României LOC I = 2
    LOC II = 3
    LOC III = 1

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

ATLETISM Campionate Naționale LOC I = 7
    LOC II = 8
    LOC III = 8
  Cupa României LOC I = 1
    LOC II = 1
    LOC III = 8

 

SITUAȚIA ANTRENORILOR ȘI SPORTIVILOR LEGITIMAȚI DIN CADRUL SECȚIILOR PE RAMURĂ DE SPORT
ÎN ANUL 2019

 

Secția Nume și prenume Antrenor Norma Nume și prenume sportiv Categoria
ATLETISM Cojocaru Daniel 1/1 Boboc Cristi Nicuşor Seniori
  Lisenco Eveline 1/1 Bujin Cristina Ioana Seniori
  Larion Alin voluntar Rapotan Andreea Cristina Seniori
  Gevat Cecilia voluntar Grecu Răzvan Cristian Tineret
  Botea Carmen voluntar Petre Eduard Gabriel Juniori 1
  Ganera Cătălin voluntar Birsa Robert Sebastian Juniori 1
  Zaharia Gabriel voluntar Cojocaru Florentin Andrei Tineret
      Nastu Sabina Tineret
      Cornăţeanu Ana Juniori 1
      Şiangă Bianca Juniori 1
      Şiangă Stere Juniori 1
      Oprişan Ştefan Juniori 2
      Ionel Clara Juniori 3
      Costea Alexandra Elena Juniori 3
      Boldeanu Adrian Seniori
      Bugheanu Andrei Alexandru Seniori
      Lefcenco Andreea Simona Seniori
      Costache Radu Ovidiu Tineret
      Nastase David Iustin Tineret
      Petre Marian Juniori 1
      Silvestru Dragoş Alexandru Juniori 1
      Bădescu Vlad Florian Juniori 1
      Radu Cristian Valentin Juniori 2
      Berechet Elie Mihael Copil 1
      Constantin Cristian Tineret
      Vişan Florin Alexandru Tineret
      Manoliu Ioana Juniori 1
      Timofei Maria Izabela Juniori 2
      Colibăşanu Ioana Emilia Juniori 3
      Ciolpan David Juniori 1
      Rusu Eduard Constantin Juniori 1
      Turnea Georgica Marian Juniori 1
      Borisov Tania Juniori 2

 

 

CLUBUL SPORTIV „FARUL” CONSTANȚA

 

SECȚIA DE ATLETISM

 

REZULTATE OBȚINUTE
DE SPORTIVII SECȚIEI DE ATLETISM PE ANUL 2018

 

CAMPIONATE NAȚIONALE: 53

 

 LOCUL  I

 

  1. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală                  – tineret
  2. Costache Radu – Ovidiu – 60 mg / sală                        – tineret
  3. Manoliu Ioana – pentatlon / sală                                 – tineret
  4. Manoliu Ioana      – pentatlon / sală                             – juniori I
  5. Timofei Maria – Izabela – triplusalt / sală                    – juniori II
  6. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală                    – juniori I
  7. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt                              – juniori I
  8. Rusu Eduard – Constantin – 400 mg                                 – junior I
  9. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / aer liber               – tineret

 

LOCUL II

 

  1. Bujin Cristina – Ioana – triplusalt / sală  – seniori
  2. Boboc Cristi – Nicuşor – triplusalt / sala   – seniori
  3. Manoliu Ioana – lungime / sală     – tineret
  4. Vişan Florin – Alexandru  – triplusalt / sala  – tineret
  5. Bughianu Andrei – Alexandru – pentatlon / sală  – tineret
  6. Vişan Florin – Alexandru – heptatlon / sala  – juniori I
  7. Timofei Maria – Izabela – pentatlon / sala  – juniori II
  8. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt / sala   – juniori I
  9. Manoliu Ioana – lungime / sală    – juniori I
  10. Colibăşanu Ioana – Emilia – lungime / sală  – juniori III
  11. Sianga Stere – triplusalt – juniori II
  12. Birsa Robert Sebastian – 200 m – juniori II
  13. Borisov Tania – 400 mg – juniori II
  14. Petre Marian – triplusalt – juniori I
  15. Cojocaru Florentin Andrei – 400 mg – juniori I
  16. Bujin Cristina – Ioana – triplusalt / aer liber – seniori
  17. Costache Radu – Ovidiu – 110 mg / aer liber – tineret
  18. Boboc Cristi – Nicusor – triplusalt / aer liber – seniori
  19. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt / sala – tineret
  20. Rusu Eduard – Constantin – 400 mg / aer liber – tineret
  21. Bughianu Andrei – Alexandru – decatlon / sală – tineret
  22. Colibăşanu Ioana – Emilia – hexatlon – juniori III

 

LOCUL III

 

  1. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală      – seniori
  2. Costache Radu – Ovidiu – 60 mg / sala               – seniori
  3. Boldeanu Adrian – 110mg / aer liber                – seniori
  4. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / aer liber – seniori
  5. Manoliu Ioana – pentatlon / sală                         – seniori
  6. Manoliu Ioana – triplusalt / sală                          – tineret
  7. Manoliu Ioana – triplusalt / aer liber                 – tineret
  8. Manoliu Ioana – lungime / aer liber                   – tineret
  9. Colibăşanu Ioana – Emilia – pentatlon / sală     – juniori III
  10. Timofei Maria – Izabela – lungime / sală            – juniori II
  11. Manoliu Ioana – triplusalt / sală                          – juniori I
  12. Vişan Florin – Alexandru – lungime / sală          – juniori I
  13. Silvestru Dragoş – Alexandru – 60 mg / sala       – juniori I
  14. Colibăşanu Ioana – Emilia – triplusalt                – juniori III
  15. Birsa Robert Sebastian – 100 m                             – juniori II
  16. Timofei Maria – Izabela – triplusalt                        – juniori II
  17. Colibăşanu Ioana – Emilia – 100 mg                        – juniori II
  18. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sală               – juniori I
  19. Manoliu Ioana – triplusalt                                         – juniori I
  20. Manoliu Ioana – lungime                                           – juniori I
  21. Vişan Florin – Alexandru – lungime                         – juniori I
  22. Colibăşanu Ioana – Emilia – 80 mg                           – juniori III

 

  1. SPORTIVI LEGITIMAŢI:  28

 

  • SPORTIVI CLASIFICAŢI:  20

 

 MAESTRU AL SPORTULUI:  2

 

  1. BUJIN CRISTINA – IOANA
  2. DĂIANU ADRIAN – ADEL

 

CATEGORIA A I-A:  7

 

  1. HUSEIN ERSON
  2. BOBOC CRISTI – NICUŞOR
  3. GRECU RĂZVAN – CRISTIAN
  4. BLODEANU ADRIAN
  5. MANOLIU IOANA
  6. VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU
  7. BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU

 

CATEGORIA A II-A: 7

 

  1. COJOCARU FLORENTIN – ANDREI
  2. CONSTANTIN CRISTIAN
  3. COSTACHE RADU – OVIDIU
  4. LEFCENCO ANDREEA – SIMONA
  5. PETRE MARIAN
  6. PUŞCUŢĂ NICOLETA
  7. TIMOFEI MARIA – IZABELA

 

 CATEGORIA A III-A: 6

 

  1. BÎRSĂ ROBERT – SEBASTIAN
  2. COLIBĂŞANU IOANA – EMILIA
  3. OPRIŞAN ŞTEFAN
  4. ŞIANGĂ BIANCA
  5. ŞIANGĂ STERE
  6. SILVESTRU DRAGOŞ – ALEXANDRU

 

SPORTIVI  LA  LOTURI:  22

 

  1. BUJIN CRISTINA – IOANA – lot de seniori
  2. BOLDEANU ADRIAN – lot de seniori
  3. BOBOC CRISTI – NICUŞOR    – lot de seniori
  4. COSTACHE RADU – OVIDIU – lot de seniori si tineret
  5. CONSTANTIN CRISTIAN – lot de seniori si tineret
  6. BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU – lot de tineret
  7. TIMOTEI MARIA IZABELA – lot de juniori I
  8. MANOLIU IOANA   – lot de juniori I
  9. BARSA ROBERT SEBASTIAN – lot de juniori I
  10. COJOCARU FLORENTIN – ANDREI – lot de juniori I
  11. SILVESTRU DRAGOS – ALEXANDRU – lot de juniori I
  12. VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU – lot de juniori I
  13. GRECU RĂZVAN – CRISTIAN – lot de juniori I
  14. PETRE MARIAN – lot de juniori I
  15. BADESCU VLAD – FLORIN – lot de juniori I
  16. PUSCUTA NICOLETA – lot de juniori I
  17. CIOPLAN DAVID – lot de juniori I
  18. RUSU EDUARD – lot de juniori I
  19. BORISOV TANIA – lot de cadeti
  20. SIANGA STERE – lot de cadeti
  21. COLIBASEANU IOANA – EMILIA – lot de juniori III
  22. OPRISAN STEFAN – lot de juniori III

 

MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : 8

 

LOCUL I

 

  1. Grecu Răzvan – Cristian – triplusalt / sala                    – C.B. juniori I
  2. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt                              – C.B. juniori I

 

———————————————————————————————————-

 

 PARTICIPARI COMPETITII INTERNATIONALE OFICIALE:

 

  1. Vişan Florin – Alexandru – triplusalt – loc VI    – C.M. Juniori I
  2. Costache Radu Ovidiu – 100 mg – loc VIII        – C.B. Seniori

 

 

REZULTATE OBȚINUTE
DE SPORTIVII SECȚIEI DE ATLETISM PE ANUL 2017

 

I. CAMPIONATE NAȚIONALE: 54

 

LOCUL I
1 Radu Cristian 400 m / sală seniori
2 Boboc Cristi – Nicuşor triplusalt / sală seniori
3 Neagoe Ionuţ – Andrei 200 m seniori
4 Bugheanu Andrei – Alexandru heptatlon / sală tineret
5 Radu Cristian 400 m / sală tineret
6 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt / sală tineret
7 Boldeanu Adrian 60 m.g. / sală tineret
8 Boldeanu Adrian 110 m.g. Tineret
9 Manoliu Ioana triplusalt tineret
10 Boldeanu Adrian decatlon tineret
11 Manoliu Ioana pentatlon / sală juniori I
12 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt / sală juniori I
13 Costache Radu – Ovidiu 60 m.g. / sală juniori I
14 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt juniori I
15 Manoliu Ioana triplusalt juniori I
16 Cojocaru Florentin – Andrei 400 m.g juniori I
17 Petre Marian triplusalt / sală juniori II
18 Timofei Maria – Izabela 400 m.g juniori II
19 Petre Marian triplusalt juniori II
20 Colibăşanu Ioana – Emilia lungime juniori III
21 Colibăşanu Ioana – Emilia hexatlon juniori III
 
LOCUL II
1 Bujin Cristina – Ioana triplusalt / sală seniori
2 Boldeanu Adrian 60 m.g. / sală seniori
3 Neagoe Ionuţ – Andrei lungime / sală seniori
4 Boboc Cristi – Nicuşor triplusalt seniori
5 Boldeanu Adrian 110 m.g seniori
6 Boldeanu Adrian heptatlon / sală Tineret
7 Constantin Cristian triplusalt / sală tineret
8 Costache Radu – Ovidiu 60 m.g. / sală tineret
9 Constantin Cristian triplusalt tineret
10 Costache Radu – Ovidiu 110 m.g. tineret
11 Timofei Maria – Izabela triplusalt tineret
12 Manoliu Ioana lungime / sală juniori I
13 Vişan Florin – Alexandru triplusalt juniori I
 
LOCUL III
1 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt / sală seniori
2 Neagoe Ionuţ – Andrei 100 m seniori
3 Manoliu Ioana triplusalt seniori
4 Nedelcu Cristian – Florentin heptatlon / sală tineret
5 Manoliu Ioana lungime / sală tineret
6 Nedelcu Cristian – Florentin 60 m.g. / sală tineret
7 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt tineret
8 Puşcuţă Nicoleta triplusalt tineret
9 Cojocaru Florentin – Andrei 400 m.g tineret
10 Manoliu Ioana lungime tineret
11 Timofei Maria – Izabela 400 m.g tineret
12 Vişan Florin – Alexandru triplusalt / sală juniori I
13 Manoliu Ioana triplusalt / sală juniori I
14 Costache Radu – Ovidiu 110 m.g juniori I
15 Timofei Maria – Izabela 400 m.g juniori I
16 Manoliu Ioana lungime juniori I
17 Petre Marian lungime / sală juniori II
18 Timofei Maria – Izabela triplusalt juniori II
19 Silvestru Dragoş – Alexandru 110 m.g. juniori II
20 Colibăşanu Ioana – Emilia lungime / sală juniori III

 

 

II. SPORTIVI LEGITIMAȚI: 42

 

III. SPORTIVI CLASIFICAȚI: 25

 

MAESTRU AL   SPORTULUI: 4
  1 BUJIN CRISTINA – IOANA  
  2 DĂIANU ADRIAN – ADEL  
  3 BĂNĂNĂU CORNEL  
  4 NEAGOE IONUŢ – ANDREI  
 
CATEGORIA A I-A: 8
  1 RADU CRISTIAN  
  2 BOBOC CRISTI – NICUŞOR  
  3 GRECU RĂZVAN – CRISTIAN  
  4 BLODEANU ADRIAN  
  5 NEDELCU CRISTIAN – FLORENTIN  
  6 MANOLIU IOANA  
  7 BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU  
  8 VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU  
 
CATEGORIA A II-A: 7
  1 COJOCARU FLORENTIN – ANDREI  
  2 CONSTANTIN CRISTIAN  
  3 COSTACHE RADU – OVIDIU  
  4 LEFCENCO ANDREEA – SIMONA  
  5 PETRE MARIAN  
  6 PUŞCUŢĂ NICOLETA  
  7 TIMOFEI MARIA – IZABELA  
 
CATEGORIA A III-A: 6
  1 BÎRSĂ ROBERT – SEBASTIAN  
  2 COLIBĂŞANU IOANA – EMILIA  
  3 OPRIŞAN ŞTEFAN  
  4 ŞIANGĂ BIANCA  
  5 ŞIANGĂ STERE  
  6 SILVESTRU DRAGOŞ – ALEXANDRU  
 
IV.     SPORTIVI LA     LOTURI: 13
  1 BUJIN CRISTINA – IOANA lotul de seniori
  2 RADU CRISTIAN lotul de seniori
  3 NEAGOE IONUŢ – ANDREI lotul de seniori
  4 BOBOC CRISTI – NICUŞOR lotul de seniori
  5 BUGHEANU ANDREI – ALEXANDRU lotul de seniori
  6 BLODEANU ADRIAN lotul de tineret
  7 NEDELCU CRISTIAN – FLORENTIN lotul de tineret
  8 GRECU RĂZVAN – CRISTIAN lotul de juniori
  9 COJOCARU FLORENTIN – ANDREI lotul de juniori
  10 COSTACHE RADU – OVIDIU lotul de juniori
  11 MANOLIU IOANA lotul de juniori
  12 VIŞAN FLORIN – ALEXANDRU lotul de juniori
  13 PETRE MARIAN lotul de juniori
 
V.      MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : 8
LOCUL I
1 Neagoe Ionuţ – Andrei ştafetă 4 x 400 m C.B. seniori
LOCUL II
2 Neagoe Ionuţ – Andrei lungime / sală C.B. seniori
3 Radu Cristian ştafetă 4 x 400 m C.B. seniori
4 Grecu Răzvan – Cristian triplusalt C.B. juniori
LOCUL III
5 Bujin Cristina – Ioana triplusalt JOCURILE FRANCOFONE
6 Bujin Cristina – Ioana triplusalt / sală C.B. seniori
7 Petre Marian triplusalt C.B. juniori II
8 Petre Marian ştafetă 4 x 400 m C.B. juniori II
 
 
  Grecu Răzvan – Cristian locul V – triplusalt C.E. juniori I
  Boboc Cristi – Nicuşor locul VI – triplusalt JOCURILE FRANCOFONE

Festivalul Olimpic al Tineretului European – Atletism

În perioada 24 – 30.07.2022, a avut loc la Banska Bystrica/Slovacia, Festivalul Olimpic al Tineretului European, unde sportivul secției de atletism, Ispas Valentin Florin (dublu legitimat CS Farul Constanța/CSS Tulcea) a obținut Locul V la aruncarea suliței. Antrenor: Gheorghe Ciulei

Rezultate Cupa României București 23 – 24 Iulie 2022

Secția de atletism a CS Farul, rezultate excelente la București, rezultate performante cu sportivi de excepție! De la schimburile de ștafetă, alergările de garduri, săriturile în lungime sau triplusalt, atleții de la malul mării au adus medalii valoroase dintr-un concurs select. Radu Cristian Valentin Medalie Aur triplusalt Bîrsă Robert Medalie Aur 100m Stafeta 4x100m Medalie […]

Campionatul Național de Atletism Juniori 1 (U20) în aer liber – etapa finală

În acest weekend (02 – 03.07.2022), a avut loc la Cluj-Napoca, Campionatul Național de Atletism Juniori 1 (U20) în aer liber – etapa finală. Rezultate: Locul I Colibășanu Ioana Emilia – triplusaltAntrenor: Colibășanu Elena Locul II Radu Cristian Valentin – triplusaltAntrenor: Larion Alin Locul II Ispas Valentin Florin – aruncarea suliței(dublă legitimare C.S.Farul-C.S.S.Tulcea) Locul II […]

Campionatul Național de Atletism Seniori și Tineret U23 – finala

În acest weekend (24 – 26.06.2022), a avut loc la Craiova, Campionatul Național de Atletism Seniori și Tineret U23 – finala. Rezultate: Locul I      David Ciolpan (tineret) – Lungime   7.62 m: record personal                                                           Antrenor: Alin Cornel Larion Locul I     David Ciolpan                 Marian Petre                 Dragoș Alexandru Silvestru                 Robert Sebastian Bîrsa  (tineret) – Stafeta1   […]

Campionat Național Copii 1 și 2 – finala

În acest weekend (11 – 12.06.2022), a avut loc la Craiova, Campionatul Național Copii 1 și 2 – finala, unde sportiva secției Atletism, Alecsandra Scarlatescu a obținut două Locuri 3, la 80 și 200 m. Antrenor : Eveline Anca Lisenco

Atletism – Campionatele Internaționale ale României

Sportivii secției Atletism au participat în perioada 04 – 05.06.2022 la Campionatele Internaționale ale României desfășurate la Craiova, unde au obținut următoarele rezultate: Locul IIIoana Manoliu – lungime (seniori)Antrenor: Carmen Botea Locul IIRoxana Constantin – 400 m (juniori 1)Antrenor: Ioan Oltean Locul IIICristina Ioana Bujin – triplusalt (seniori)Antrenor: Daniel Cojocaru Locul IIIDavid Ciolpan – record […]

Atletism – International Junior Athletics Championship

În acest weekend (21.05.2022), a avut loc pe stadionul Știința din Timișoara, Concursul Internațional Junior Athletics Championship, unde sportivii secției de Atletism au avut următoarele rezultate: Locul I – Scărlătescu Alecsandra -3 00m (copii 1) Locul I – Trifu Edward Valentin – 50m (copii 3) Locul I – Trifu Edward Valentin – 300m (copii 3) […]

Atletism – Campionatul National Copii 1,2 etapa si Campionatul Municipal 3,4 si Spiridusi, etapa 1

Locul I Trifu Eduard – 50mLocul I Trifu Eduard – 200mLocul III Ardelianu Ioana Alexandra – lungimeLocul III Belu Albert – 300m Antrenor: Eveline Anca Lisenco

Atletism – Campionat National Copii cat. 1 si 2 – Etapa I | Campionat National Copii cat. 3 si 4 si Spiridusi

La Campionatul Național de sală pentru copii – cat.1 și 2, Etapa I și Campionatul Național de copii – cat. 3 și 4 și Spiriduși, organizat în zilele de 26 – 27.03.2022, în București, atleții clubului nostru au obținut următoarele rezultate: Locul I – Trifu Edward Valentin (50 m) Locul I – Trifu Edward Valentin […]

Rezultate Campionatul Național de Atletism. Junior I U20 – finala

În acest weekend (19-20.03.2022), a avut loc la București, Campionatul Național de Atletism Junior I U20 – finala. Rezultate: Locul I – triplusalt Cristian Radu Valentin (14,92 m – record personal)Antrenor: Alin Larion Locul II – triplusalt Ioana Emilia Colibășanu (12,56 m)Antrenor: Elena Colibășanu Locul III – 60 metri garduri Ioana Emilia ColibășanuAntrenor: Emilia Colibășanu

Sari la conținut