Lupte

 

Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Lupte CS Farul Constanta

 

Grigore Gheorghe – gradul Antrenor Emerit
Dușu Vasile – gradul Antrenor Maestru

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Tita Florin – lotul Seniori
Arnaut Razvan – lotul Seniori

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

LUPTE Campionate Naționale LOC I = 8
    LOC II = 8
    LOC III = 11
  Campionate Europene LOC III = 1
  Cupa României LOC I = 3
    LOC II = 3
    LOC III = 6

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

LUPTE Campionate Naționale LOC I = 14
    LOC II = 10
    LOC III = 14

 

SITUAȚIA ANTRENORILOR ȘI SPORTIVILOR LEGITIMAȚI DIN CADRUL SECȚIILOR PE RAMURĂ DE SPORT
ÎN ANUL 2019

 

LUPTE Grigore Gheorghe 1/1 Stefan Valentin Raul Seniori
      Boantă George Seniori
      Boantă Nicolae Seniori
      Tiţa Florin Tineret
      Arnăut Răzvan Tineret
      Popa Iulian – DL Juniori 1
      Chiriac Ionuţ Bebe Juniori 1
      Ferăscu Alexandru Juniori 1
      Pârvu Minur Juniori 1
      Chelărescu Iulian Gabriel Juniori 1
      Asăndulesei Andrei Juniori 2
      Alexe Alexandru Andrei Juniori 2
      Memet Florin Juniori 2
      Dodiş Flavius Ştefan Juniori 2
      Drăgan Nicolae Juniori 2
      Otetaru Alin Daniel Juniori 2
      Slabu Alexandru Juniori 3
      Manu Cristian Claudiu Juniori 3
      Ilie Sebastian Mihai Juniori 3
      Aştefănoaei Andrei Alexandru Juniori 3
      Pârvu Onur Juniori 3
      Marin Cătălin Constantin Juniori 3
      Blîndu Alexandru Juniori 3
      Rusu Danut Catalin Juniori 3
      Manolache Nicuşor Vasilică Juniori 3
      Bejan Marius Gabriel Juniori 3
      Cojocaru Larisa Nicoleta Juniori 3
      Mihai Vasile Juniori 4
      Roşca Alfonso Andrei Juniori 4
      Tudorache Andrei David Juniori 4
      Amet Denis Copii
      Priboi Gesur Copii
      Bejan Eduard Andrei Copii
      Slabu Marius Andrei Copii
  Duşu Vasile voluntar Stanescu Emanuel Seniori
      Bocîrnea Marus Juniori 1
      Dicu Vlad Florin Juniori 1
      Cristian Raluca Bianca Juniori 2
      Datcu Marian Juniori 2
      Tuca Tudor Juniori 2
      Giurgea Robert Antonio Juniori 2
      Buruiană Andrei Juniori 3
      Buruiana Stefan Juniori 4

 

REZULTATE OBŢINUTE

 

DE SPORTIVII SECŢIEI DE LUPTE PE ANUL 2017

 

 
I.                  CAMPIONATE     NAŢIONALE : 22
LOCUL I
1 Tiţa Florin categ. 55 kg juniori I
2 Tiţa Florin categ. 60 kg   / plajă juniori I
3 Boantă Nicolae categ. 80 kg / plajă juniori I
4 Pârvu Onur categ. 29 kg juniori IV
5 Ilie Sebastian – Mihai categ. 85 kg juniori IV
LOCUL II
1 Ghiorghe Florin categ. 71 kg seniori
2 Arnăut Răzvan categ. 59 kg tineret
3 Boantă Nicolae categ. 71 kg tineret
4 Pârvu Minur categ. 50 kg cadeţi
5 Chelărescu Iulian – Gabriel categ. 76 kg cadeţi
6 Pârvu Onur categ. 30 kg   / plajă juniori IV
7 Aştefănoaiei Andrei – Alexandru categ. 66 kg juniori IV
8 Roşca Alfonso – Andrei categ. 72 kg juniori IV
LOCUL III
1 Boantă Nicolae categ. 71 kg seniori
2 Arnăut Răzvan categ. 59 kg seniori
3 Pintilie Cristina categ. 53 kg seniori
4 Tiţa Florin categ. 59 kg tineret
5 Ghiorghe Florin categ. 71 kg tineret
6 Pintilie Cristina categ. 48 kg tineret
7 Pârvu Minur categ. 50 kg juniori
8 Arnăut Răzvan categ. 60 kg juniori
9 Pârvu Minur categ. 60 kg cadeţi
II.                SPORTIVI   LEGITIMATI: 47
III.             SPORTIVI   CLASIFICATI: 18
CATEGORIA A I-A: 6
  1 ARNĂUT RĂZVAN
  2 TIŢA FLORIN
  3 BOANTĂ NICOLAE
  4 GHIORGHE FLORIN
  5 PÂRVU MINUR
  6 PINTILIE CRISTINA
CATEGORIA A II-A: 6
  1 CHELĂRESCU IULIAN – GABRIEL
  2 BOANTĂ GEORGE
  3 FERĂSCU ALEXANDRU
  4 DATCU MARIAN
  5 ALEXE ALEXANDRU – ANDREI
  6 DODIŞ FLAVIUS – ŞTEFAN
CATEGORIA A III-A: 6
  1 PÂRVU ONUR
  2 ILIE SEBASTIAN – MIHAI
  3 AŞTEFĂNOAIEI ANDREI – ALEXANDRU
  4 ROŞCA ALFONSO – ANDREI
  5 GIURGEA ROBERT – ANTONIO
  6 MANOLACHE NICUŞOR – VASILICĂ
IV.            SPORTIVI LA     LOTURI:   6
  1 TIŢA FLORIN lotul de juniori
  2 ARNĂUT RĂZVAN lotul de juniori
  3 GHIORGHE FLORIN lotul de juniori
  4 PINTILIE CRISTINA lotul de juniori
  5 BOANTĂ NICOLAE lotul de juniori
  6 CHELĂRESCU IULIAN – GABRIEL lotul de cadeţi
V.               MEDALII LA COMPETITIILE INTERNATIONALE OFICIALE : 2
1 Tiţa Florin categ. 55 kg – locul I C.B. juniori
2 Tiţa FlorinArnăut Răzvan echipe – locul II C.B. juniori
 
1 Arnăut Răzvan categ. 55 kg   – locul V C.E. juniori

Lupte – Campionatul National de Seniori – Individual – Finala

Medalie de Aur pentru sportivul secției de lupte, Florin Tița – categ. 60 kg, care însoțit de antrenorul său Gheorghe Grigore, a participat la Campionatul Național de Seniori -Individual – Finala, desfășurat la Reșița, în perioada 25 – 27.11.2022.

Lupte – Campionatul National Seniori U23 – Individual – Finala

Medalie de Argint pentru sportivul secției de Lupte, Popa Ștefan – categ. 82 kg, care însoțit de antrenorul său Gheorghe Grigore, a participat la Campionatul Național Seniori U23 – Individual – Finala, desfășurat la Cluj-Napoca, în perioada 18 – 20.11.2022.

Campionatul National Jr.2 la Lupte Greco Romane

Medalie de Argint pentru sportivul secției de lupte, Manolache Nicușor Vasilică – categ. 55 kg, care însoțit de antrenorul său Gheorghe Grigore, a participat la Campionatul Național U17 la Lupte Greco Romane desfășurat la Odorheiu Secuiesc, în perioada 11 – 13.11.2022.

Campionatul Național de lupte greco-romane juniori 4 (12-13 ani) – Individual – Finala

În acest weekend (14 – 16.10.2022), a avut loc la Tg. Mureș, CAMPIONATUL NAȚIONAL DE LUPTE GRECO-ROMANE JUNIORI 4 (12 – 13 ANI) INDIVIDUAL- FINALA. Rezultate:Locul II Slabu Marius – categ.30 kg.Locul III Amet Denis – categ.38 kg. Antrenor: Gheorghe Grigore

Campionatul National de lupte Greco-Romane – Juniori 1 (U20)

În acest weekend (30.09 – 02.10.2022), a avut loc la Tg. Mureș, CAMPIONATUL NAȚIONAL DE LUPTE GRECO-ROMANE-JUNIORI 1 (U20) – finala. Rezultate: Locul II Dragan Nicolae – individual/ 87 kgLocul II Manolache Nicusor Vasilica – individual/55 kgLocul III Popa Stefan – individual/ 82 kg. Locul I CS Farul Constanța – clasamentul cluburilor Antrenor: Gheorghe Grigore

Campionatul Național de Lupte pe Plajă și Aptitudini Specifice

În perioada 20 – 22.06.2022, a avut loc la Costinești, Campionatul Național de Lupte pe Plajă – Jr.2,1, Seniori, iar în perioada 23 – 26.06.2022 – tot la Costinești – au avut loc: Campionatul Național de Lupte pe Plajă – Jr.3 U15 și Jr.4 – finala și Campionatul Național de Aptitudini Specifice – Jr.3 U15, […]

Lupte – Cupa României Junior 1

Locul III pentru sportivii secției lupte, Manolache Nicușor (cat.55 kg) și Popa Ștefan (cat.82 kg) care au participat alături de antrenorul lor, Gheorghe Grigore la Cupa României Jr.1, desfășurat la Pitești în perioada 26 – 29.05.2022.

Lupte – Campionatul National Junior 3 – U15 – individual – finala

Sportivul David Iordache, însoțit de antrenorul Gheorghe Grigore, a participat la Campionatul Național Junior 3, U15 – individual – finală, categoria 62 Kg, desfășurat la Tg. Mureș în perioada 05 – 08.05.2022, obținând Locul III.

Lupte – Cupa Romaniei U17 Junior 2

Manolache Nicușor însoțit de antrenorul Gheorghe Grigore, a participat la ,,Cupa României U17 Junior 2” în perioada 01 – 03.04.2022, la Tg. Mureș, obținând Locul III.

Lupte – Turneu International Bucuresti

La Turneul Internațional lupte greco-romane U15 desfășurat la București în perioada 18.03.2022 – 20.03.2022, sportivul Ștefan Buruiană (antrenor Gheorghe Grigore) a câștigat Locul III.

Sari la conținut