Lupte

 

Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Lupte CS Farul Constanta

 

Grigore Gheorghe – gradul Antrenor Emerit
Dușu Vasile – gradul Antrenor Maestru

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Tita Florin – lotul Seniori
Arnaut Razvan – lotul Seniori

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

LUPTE Campionate Naționale LOC I = 8
    LOC II = 8
    LOC III = 11
  Campionate Europene LOC III = 1
  Cupa României LOC I = 3
    LOC II = 3
    LOC III = 6

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

LUPTE Campionate Naționale LOC I = 14
    LOC II = 10
    LOC III = 14

 

SITUAȚIA ANTRENORILOR ȘI SPORTIVILOR LEGITIMAȚI DIN CADRUL SECȚIILOR PE RAMURĂ DE SPORT
ÎN ANUL 2019

 

LUPTE Grigore Gheorghe 1/1 Stefan Valentin Raul Seniori
      Boantă George Seniori
      Boantă Nicolae Seniori
      Tiţa Florin Tineret
      Arnăut Răzvan Tineret
      Popa Iulian – DL Juniori 1
      Chiriac Ionuţ Bebe Juniori 1
      Ferăscu Alexandru Juniori 1
      Pârvu Minur Juniori 1
      Chelărescu Iulian Gabriel Juniori 1
      Asăndulesei Andrei Juniori 2
      Alexe Alexandru Andrei Juniori 2
      Memet Florin Juniori 2
      Dodiş Flavius Ştefan Juniori 2
      Drăgan Nicolae Juniori 2
      Otetaru Alin Daniel Juniori 2
      Slabu Alexandru Juniori 3
      Manu Cristian Claudiu Juniori 3
      Ilie Sebastian Mihai Juniori 3
      Aştefănoaei Andrei Alexandru Juniori 3
      Pârvu Onur Juniori 3
      Marin Cătălin Constantin Juniori 3
      Blîndu Alexandru Juniori 3
      Rusu Danut Catalin Juniori 3
      Manolache Nicuşor Vasilică Juniori 3
      Bejan Marius Gabriel Juniori 3
      Cojocaru Larisa Nicoleta Juniori 3
      Mihai Vasile Juniori 4
      Roşca Alfonso Andrei Juniori 4
      Tudorache Andrei David Juniori 4
      Amet Denis Copii
      Priboi Gesur Copii
      Bejan Eduard Andrei Copii
      Slabu Marius Andrei Copii
  Duşu Vasile voluntar Stanescu Emanuel Seniori
      Bocîrnea Marus Juniori 1
      Dicu Vlad Florin Juniori 1
      Cristian Raluca Bianca Juniori 2
      Datcu Marian Juniori 2
      Tuca Tudor Juniori 2
      Giurgea Robert Antonio Juniori 2
      Buruiană Andrei Juniori 3
      Buruiana Stefan Juniori 4

 

REZULTATE OBŢINUTE

 

DE SPORTIVII SECŢIEI DE LUPTE PE ANUL 2017

 

 
I.                  CAMPIONATE     NAŢIONALE : 22
LOCUL I
1 Tiţa Florin categ. 55 kg juniori I
2 Tiţa Florin categ. 60 kg   / plajă juniori I
3 Boantă Nicolae categ. 80 kg / plajă juniori I
4 Pârvu Onur categ. 29 kg juniori IV
5 Ilie Sebastian – Mihai categ. 85 kg juniori IV
LOCUL II
1 Ghiorghe Florin categ. 71 kg seniori
2 Arnăut Răzvan categ. 59 kg tineret
3 Boantă Nicolae categ. 71 kg tineret
4 Pârvu Minur categ. 50 kg cadeţi
5 Chelărescu Iulian – Gabriel categ. 76 kg cadeţi
6 Pârvu Onur categ. 30 kg   / plajă juniori IV
7 Aştefănoaiei Andrei – Alexandru categ. 66 kg juniori IV
8 Roşca Alfonso – Andrei categ. 72 kg juniori IV
LOCUL III
1 Boantă Nicolae categ. 71 kg seniori
2 Arnăut Răzvan categ. 59 kg seniori
3 Pintilie Cristina categ. 53 kg seniori
4 Tiţa Florin categ. 59 kg tineret
5 Ghiorghe Florin categ. 71 kg tineret
6 Pintilie Cristina categ. 48 kg tineret
7 Pârvu Minur categ. 50 kg juniori
8 Arnăut Răzvan categ. 60 kg juniori
9 Pârvu Minur categ. 60 kg cadeţi
II.                SPORTIVI   LEGITIMATI: 47
III.             SPORTIVI   CLASIFICATI: 18
CATEGORIA A I-A: 6
  1 ARNĂUT RĂZVAN
  2 TIŢA FLORIN
  3 BOANTĂ NICOLAE
  4 GHIORGHE FLORIN
  5 PÂRVU MINUR
  6 PINTILIE CRISTINA
CATEGORIA A II-A: 6
  1 CHELĂRESCU IULIAN – GABRIEL
  2 BOANTĂ GEORGE
  3 FERĂSCU ALEXANDRU
  4 DATCU MARIAN
  5 ALEXE ALEXANDRU – ANDREI
  6 DODIŞ FLAVIUS – ŞTEFAN
CATEGORIA A III-A: 6
  1 PÂRVU ONUR
  2 ILIE SEBASTIAN – MIHAI
  3 AŞTEFĂNOAIEI ANDREI – ALEXANDRU
  4 ROŞCA ALFONSO – ANDREI
  5 GIURGEA ROBERT – ANTONIO
  6 MANOLACHE NICUŞOR – VASILICĂ
IV.            SPORTIVI LA     LOTURI:   6
  1 TIŢA FLORIN lotul de juniori
  2 ARNĂUT RĂZVAN lotul de juniori
  3 GHIORGHE FLORIN lotul de juniori
  4 PINTILIE CRISTINA lotul de juniori
  5 BOANTĂ NICOLAE lotul de juniori
  6 CHELĂRESCU IULIAN – GABRIEL lotul de cadeţi
V.               MEDALII LA COMPETITIILE INTERNATIONALE OFICIALE : 2
1 Tiţa Florin categ. 55 kg – locul I C.B. juniori
2 Tiţa FlorinArnăut Răzvan echipe – locul II C.B. juniori
 
1 Arnăut Răzvan categ. 55 kg   – locul V C.E. juniori

Campionatul Național de Lupte Greco – Romane, Juniori 3 – finala

Locul III pentru Iasar Babi Eduard –  categoria 41 kg. juniori 3, sportivul secției de lupte, care însoțit de antrenorul Gheorghe Grigore, a participat în perioada 05 – 07 Iulie 2024 la Campionatul Național de Lupte Greco – Romane, J.3-finala, desfășurat la Târgu Mureș.

Răzvan Arnăut calificat la Jocurile Olimpice Paris 2024!

Lupte Greco-RomaneCategoria 60 KgAntrenor: Gheorghe Grigore

Campionatul Național de Lupte pe Plajă

Sportivii secției de lupte, însoțiți de antrenorul Gheorghe Grigore, au participat în perioada 10 – 16 Iunie 2024 la Campionatul Național de Lupte pe Plajă, desfășurat la Costinești, obținând următoarele rezultate: Locul I Iasar Babi Eduard – categoria 40 kg. juniori 4Locul II Ali Gean – categoria +90kg. U20Locul II Boantă Nicolae – categoria 80kg. […]

Turneu Internațional de Lupte – Juniori I

Locul III pentru Gean Ali – categoria 130 kg., sportivul secției de lupte, care în perioada 31.05 – 02.06.2024 , a participat la Turneul Internațional de Lupte – Juniori I, desfășurat la București. Antrenor: Gheorghe Grigore

Cupa României la Lupte – Juniori II U17

Medalie de Aur pentru Ștefan Buruiană, sportivul secției de lupte, care în perioada 24 – 26.05.2024 a participat la Cupa României de Juniori 2 U17, desfășurată la Călărași. Antrenor: Grigore Gheorghe

Cupa României – Lupte Juniori I U20

Sportivii secției de lupte au participat în perioada 12 – 14.04.2024 la Cupa României Lupte – Juniori I U20, eveniment desfășurat la Călărași. Aceștia au obținut următoarele rezultate: Medalie de Aur – Ali Gean, categ. 130 kg.Medalie de Bronz – Manolache Nicușor Vasilică, categ. 60 kg. Antrenor: Gheorghe Grigore

Cupa României J3 – U15 – Lupte libere feminine

Locul III  pentru Scarlat Gabriela Irina – categ. 36 kg., sportiva secției de lupte (antrenor: Gheorghe Grigore), care în perioada 05 – 07.04.2024, a participat la Cupa României J3-U15 – lupte libere feminine, desfășurată la Călărași.

Lupte – Memorial „Nicolae Gheorghe”

Sportivii secției de lupte, însoțiți de antrenorul Gheorghe Grigore, au participat sâmbătă, 23 Martie 2024 la Concursul de Lupte:  Memorial “ Nicolae Gheorghe “, desfășurat la Medgidia, obținând: 3 x Locul    I 1 x Locul   II 4 x Locul  III, astfel: Locul I         Scarlat Ionuț Marius –  categoria 24kg. Locul I         Brumă Mara Carina – […]

Memorial „Gheorghe Voicu” – editia XX

Sportivii secției de lupte, însoțiți de antrenorul Gheorghe Grigore, au participat în perioada 01 – 03 Martie 2024 la Concursul Național Memorial “Gheorghe Voicu“ ediția XX, concurs desfășurat la Brașov, obținând următoarele rezultate: Locul I         Buruiană Ștefan – 72kg. Jun.U17 Locul I         Slabu Marius Andrei– 35kg. Jun.U15 Locul I         Scarlat Gabriela Irina – 38kg. Jun.4 […]

Răzvan Arnăut

În 2023, spre sfârșitul lunii ianuarie, l-am vizitat pe Răzvan în cantonamentul de la Piatra Arsă, acolo unde începuse deja pregătirea la lotul național al României. Orice sportiv sau antrenor știe ce înseamnă un cantonament de iarnă la Piatra Arsă: muncă până la epuizare, izolare, condiții de antrenament draconice, vreme deosebit de aspră. Acolo este […]

Sari la conținut