Haltere

 

Antrenori/Instructori/Sportivi/Coregrafi
Haltere CS Farul Constanta

 

Tătaru Aurel – gradul Antrenor Senior
Roșu Adrian – gradul Antrenor Asistent
Roșu Mircea – gradul Antrenor Emerit

 

 

Sportivi CS FARUL Constanta legitimati la Loturile Nationale

 

Dumitrescu Bianca Daniela – lotul Tineret

 

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2021

 

HALTERE Campionate Naționale LOC I = 20
    LOC II = 16
    LOC III = 24

 

REZULTATE SPORTIVE ÎN ANUL 2020

 

HALTERE Campionate Naționale LOC I = 22
    LOC II = 41
    LOC III = 32

 

SITUAŢIA ANTRENORILOR SI SPORTIVILOR LEGITIMAŢI DIN CADRUL SECŢIILOR PE RAMURĂ DE SPORT IN ANUL 2019

 

HALTERE Tătaru Aurel 1/1 Tataru Aurel Seniori
      Roşu Adrian Seniori
      Tretiacova Ecaterina Tineret
      Paliciuc Constantin Alexandru Juniori 1
      Stanila Gabriel Juniori 1
      Fleclistov Roberto Gabriel Juniori 1
      Morar Ştefania Liliana Juniori 2 U17
      Tuca Ionut Gabriel Juniori 2 U15
      Morar Ionuţ Marius Juniori 2 U15
      Vlădean Robert Gabriel Juniori 2 U15
      Sali Aihan Juniori 2 U15
      Sali Ercan Juniori 2 U15
      Tătaru Darius Ştefan Juniori 2 U15
      Turcanu Brandusa Gabriela Juniori 2 U15
      Serban Albert Bogdan Juniori 2 U15
      Pîndaru Marian Daniel Juniori 2 U15
      Ocu Andreea Juniori 2 U15
      Ichim David Florin Juniori 3
      Olteanu Vlad Rares Juniori 3
      Benghiu Chirita Cristian Juniori 3
      Ion Ştefania Juniori 3
  Beşleagă Angheluş voluntar Beşleagă Angheluş Seniori
  Ichim Mariana voluntar Ichim Mariana Seniori
      Dumitrache Mariana Georgiana Seniori
      Mocanu Iulia Maria Tineret
      Sava Cosmin Juniori 1
      Beşleagă Georgiana Luminita Juniori 1
      Dumitrescu Bianca Daniela Juniori 1
      Rosu Catalin Juniori 1
      Dumbravă Marian Andrei Juniori 2 U17
      Arsu Ionuţ Cristian Juniori 2 U17
      Mihai Laura Maria Juniori 2 U17
      Hodov Ana Maria Juniori 2 U17
      Margaritescu Albert Valentin Juniori 2 U15
      Marica Ioana Juniori 2 U15
      Matei Vlăduţ Mihai Juniori 3

 

REZULTATE OBŢINUTE DE SPORTIVII SECŢIEI DE HALTERE PE ANUL 2017

 

CAMPIONATE   NAŢIONALE : 73
LOCUL I
1 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 75 kg / smuls seniori
2 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 75 kg / aruncat seniori
3 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 75 kg / total seniori
4 Bejenariu – Carp Florin – Cătălin categ. 85 kg /smuls seniori
5 Bejenariu – Carp Florin – Cătălin categ. 85 kg /aruncat seniori
6 Bejenariu – Carp Florin – Cătălin categ. 85 kg /total seniori
7 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 75 kg / smuls tineret
8 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 75 kg / aruncat tineret
9 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 75 kg / total tineret
10 Bejenariu – Carp Florin – Cătălin categ. 94 kg /smuls tineret
11 Bejenariu – Carp Florin – Cătălin categ. 94 kg /aruncat tineret
12 Bejenariu – Carp Florin – Cătălin categ. 94 kg /total tineret
13 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / smuls juniori I
14 Mihai Laura – Maria categ. +90 kg /smuls juniori I
15 Mihai Laura – Maria categ. +90 kg /aruncat juniori I
16 Mihai Laura – Maria categ. +90 kg /total juniori I
17 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / smuls juniori II
18 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / aruncat juniori II
19 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / total juniori II
20 Arsu Ionuţ – Cristian categ. 69 kg / aruncat juniori II
21 Morar Ştefania – Liliana categ. 40 kg / aruncat cadeţi
22 Morar Ştefania – Liliana categ. 40 kg / total cadeţi
LOCUL II
1 Roşu Adrian categ. + 105 kg /aruncat seniori
2 Mocanu Iulia – Maria categ. + 90 kg /smuls tineret
3 Mocanu Iulia – Maria categ. + 90 kg /aruncat tineret
4 Mocanu Iulia – Maria categ. + 90 kg /total tineret
5 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / aruncat tineret
6 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / aruncat juniori I
7 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / total juniori I
8 Paliciuc Constantin – Alexandru categ. + 105 kg /smuls juniori I
9 Paliciuc Constantin – Alexandru categ. + 105 kg /total juniori I
10 Paliciuc Constantin – Alexandru categ. 94 kg /smuls juniori II
11 Paliciuc Constantin – Alexandru categ. 94 kg /aruncat juniori II
12 Morar Ştefania – Liliana categ. 40 kg / smuls cadeţi
13 Mihai Laura – Maria categ. + 75 kg /smuls cadeţi
14 Mihai Laura – Maria categ. + 75 kg /aruncat cadeţi
15 Mihai Laura – Maria categ. + 75 kg /total cadeţi
16 Mărgăritescu Albert – Valentin categ. 85 kg /smuls cadeţi
17 Mărgăritescu Albert – Valentin categ. 85 kg /aruncat cadeţi
18 Mărgăritescu Albert – Valentin categ. 85 kg /total cadeţi
18 Morar Ionuţ – Marius categ. 40 kg / smuls Cadeţi
20 Morar Ionuţ – Marius categ. 40 kg / total Cadeţi
21 Ion Ştefania categ. 36 kg / smuls juniori III
22 Ion Ştefania categ. 36 kg / aruncat juniori III
23 Ion Ştefania categ. 36 kg / total juniori III
LOCUL III
1 Olteanu Florin – Alin categ. 85 kg / smuls seniori
2 Olteanu Florin – Alin categ. 85 kg / aruncat seniori
3 Olteanu Florin – Alin categ. 85 kg / total seniori
4 Mihai Laura – Maria categ. 90 kg /smuls seniori
5 Mihai Laura – Maria categ. 90 kg /aruncat seniori
6 Mihai Laura – Maria categ. 90 kg /total seniori
7 Mocanu Iulia – Maria categ. + 90 kg /smuls seniori
8 Mocanu Iulia – Maria categ. + 90 kg /aruncat Seniori
9 Mocanu Iulia – Maria categ. + 90 kg /total seniori
11 Roşu Adrian categ. + 105 kg /smuls seniori
12 Roşu Adrian categ. + 105 kg /total seniori
13 Mihai Laura – Maria categ. +90 kg /smuls tineret
14 Mihai Laura – Maria categ. +90 kg /aruncat tineret
15 Mihai Laura – Maria categ. +90 kg /total tineret
16 Paliciuc Constantin – Alexandru categ. + 105 kg /aruncat juniori I
17 Arsu Ionuţ – Cristian categ. 69 kg / total juniori II
18 Sava Cosmin categ. 77 kg/smuls juniori II
19 Dumbravă Marian – Andrei categ. 77 kg/smuls cadeţi
20 Dumbravă Marian – Andrei categ. 77 kg/aruncat cadeţi
21 Dumbravă Marian – Andrei categ. 77 kg/total cadeţi
22 Morar Ionuţ – Marius categ. 32 kg / smuls cadeţi
23 Morar Ionuţ – Marius – categ. 32 kg / aruncat juniori III
24 Morar Ionuţ – Marius categ. 32 kg / total juniori III
25 Pîndaru Marian – Daniel categ. 36 kg / smuls juniori III
26 Pîndaru Marian – Daniel categ. 36 kg / aruncat juniori III
27 Pîndaru Marian – Daniel categ. 36 kg / total juniori III

 

 SPORTIVI   LEGITIMAŢI: 33
SPORTIVI CLASIFICAŢI: 24

 

MAESTRU   AL SPORTULUI: 3
  1 ROŞU ADRIAN
  2 BEJENARIU – CARP FLORIN – CĂTĂLIN
  3 DUMITRACHE MARIANA – GEORGIANA
CATEGORIA A I-A: 9
  1 DUMITRESCU BIANCA – DANIELA
  2 OLTEANU FLORIN – ALIN
  3 MOCANU IULIA – MARIA
  4 DUMITRAŞCU MARIANA
  5 MIHAI LAURA – MARIA
  6 PALICIUC CONSTANTIN – ALEXANDRU
  7 ARSU IONUŢ – CRISTIAN
  8 MORAR ŞTEFANIA – LILIANA
  9 MORAR IONUŢ – MARIUS
CATEGORIA A II-A: 4
  1 SAVA COSMIN
  2 MĂRGĂRITESCU ALBERT – VALENTIN
  3 DUMBRAVĂ MARIA – ANDREI
  4 HAGIMIHALE CĂTĂLIN – ŞTEFAN
CATEGORIA A III-A: 8
  1 ION ŞTEFANIA
  2 MATEI VLĂDUŢ – MIHAI
  3 PÎNDARU MARIAN – DANIEL
  4 TĂTARU DARIUS – ŞTEFAN
  5 SALI ERCAN
  6 ICHIM DAVID – FLORIN
  7 BOJAN BALTĂ – MARIAN
  8 STANCA MIHĂIŢĂ – FABIAN
 
III.               SPORTIVI LA     LOTURI: 3
  1 DUMITRACHE MARIANA – GEORGIANA lotul de tineret
  2 BEJENARIU – CARP FLORIN – CĂTĂLIN lotul de tineret
  3 DUMITRESCU BIANCA – DANIELA

 

IV.              MEDALII LA COMPETIŢIILE INTERNAŢIONALE OFICIALE : 3
CAMPIONATE EUROPENE
1 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / aruncat – locul I juniori II
2 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / total – locul I juniori II
3 Dumitrescu Bianca – Daniela categ. 48 kg / smuls – locul II juniori II
 
 
1 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 69 kg / aruncat – locul V C.E. tineret
2 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 69 kg / smuls – locul VI C.E. tineret
3 Dumitrache Mariana – Georgiana categ. 69 kg / total – locul VI C.E. tineret
4 Bejenariu – Carp Florin – Cătălin   C.E. tineret

Campionatul National de Seniori – Finala

Sportivii sectiei de haltere au participat in perioada 26 – 29.07.2022 la Campionatul National de Seniori – finala, desfasurat la Botosani, castigand 3 Medalii de Aur, 11 Medalii de Argint si 10 Medalii de Bronz, astfel: Locul I       3x Medalie de Aur          Darius Stefan Tataru         (89 kg/smuls, 89 kg/aruncat, 89 kg/total) Locul II      3x Medalie […]

Haltere – Campionatul Național Juniori 2 (16-17 ani) – finala

Sportivii secției haltere a CS Farul au participat în perioada 28.06 – 01.07.2022 la Campionatul Național Juniori 2 (16-17 ani) – finala, eveniment desfășurat la Botoșani. Rezultate: Locul IIIchim David Florin-55kg/smuls Locul IIIchim David Florin-55kg/aruncat Locul IIIchim David Florin-55kg/total Locul IIIDecusara Alexandru Vasilica-102kg/smuls Locul IIIDecusara Alexandru Vasilica-102kg/aruncat Locul IIIDecusara Alexandru Vasilica-102kg/total Locul IIIIon Ștefania +81kg/smuls […]

Haltere – Campionat Național Seniori și Cupa României Seniori – Calificări

Sportivii secției Haltere ai CS Farul Constanța au participat la Campionatul Național de Seniori + Cupa României Seniori – calificări, ce a avut loc la Onești, în perioada 24 – 27.05.2022. Rezultatele obținute : Locul II Dumitrescu BiancaMăgureanu LaurențiuMocanu Iulia Locul III Dumitrache MarianaRoșu AlexandruTătaru DariusTătaru Aurel Antrenor : Tătaru Aurel

Haltere – Campionat National Tineret si Cupa Romaniei – Calificari

Sportivii secției Haltere, au participat în perioada 27 – 30.04.2022 la Campionatul Național Tineret și Cupa României – Calificări, desfășurat la Onești, obținând 7 locuri pe podium: Locul ITătaru Darius-cat.96 kgMăgureanu Laurențiu-cat.67 kg Locul IIIon Ștefania-cat.87 kgPaliciuc Alexandru-cat.109 kg Locul IIIDumitrescu Bianca-cat.49 kgStănilă Gabriel-cat.73 kgMărgăritescu Albert-cat.96 kg Antrenor: Aurel Tătaru.

Haltere – Campionatul National Juniori I U20 + Juniori III – Calificari

La Campionatul Național Juniori 1 U20 + Juniori III și Cupa României organizat la Bascov, în perioada 29.03 – 01.04.2022, sportivii secției Haltere au obținut următoarele rezultate: Locul I – Tătaru Darius (jr.1)Locul II – Ion Ștefania (jr.1) Ercan Sali (jr.1) Oprea Andrei (jr.3)Locul III – Ichim David (jr.1) Beșleagă George (jr.1) Antrenor Aurel Tătaru.

CS FARUL – INSCRIERI PE SECTII SPORTIVE

CLUBUL SPORTIV FARUL CONSTANȚA FACE ÎNSCRIERI LA URMĂTOARELE SECȚII SPORTIVE: ATLETISM COPII ÎNCEPÂND CU VÂRSTA DE 6 ANIPROGRAM ANTRENAMENT: DE LUNI PÂNĂ VINERI – 8-10/16-18 – STADIONUL FARULRELAȚII ANTRENORI: COJOCARU DANIEL – TEL: 0749 123 447 ȘI LISENCO EVELINE – TEL: 0722 590 532 BOX COPII CU VÂRSTA ÎNTRE 11 – 15 ANIPROGRAM ANTRENAMENT: DE […]

Sari la conținut